Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary

Home » Giełdy » Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary

Amerykańska giełda Bittrex wprowadza możliwość kupna Bitcoina za dolary!

Jak donosi Bloomberg amerykańska giełda Bittrex, która obsługuje ponad 200 kryptowalut i ma podobno ponad 3 miliony klientów na całym świecie, będzie współpracować z bankiem Signature Bank z siedzibą w Nowym Jorku, aby rozpocząć handel kryptowalut w parach z dolarami amerykańskimi.

Na razie tylko BTC, USDT i TUSD można kupić w parze z dolarem. To znaczy, ze chociaż ponad 200 altcoinów nie jest kupowanych bezpośrednio za FIAT, możliwość nabycia BTC jako pary i dwóch stablecoins sprawia, że ​​proces ten jest praktycznie podobny do bezpośredniego zakupu.

Bill Shihara, CEO Bittrex

"To była długa droga", powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Bittrex Bill Shihara.

Większe instytucje finansowe, zobowiązane do przestrzegania rygorystycznych rządowych przepisów dotyczących prania pieniędzy i weryfikacji klientów, w większości uniknęły narażania swojej reputacji przez angażowanie się w branżę, która wielu nadal kojarzy się z działalnością przestępczą. W rezultacie niektóre rynki wirtualnej waluty są tylko „krypto-do-krypto", co oznacza, że ​​umożliwiają klientom handel za pomocą innych kryptowalut, a nie dolarów.

„Nie chodzi tylko o to, by banki mogły zaufać Bittrex. Chodzi o to, by banki mogły ogólnie zaufać branży kryptowalut. Myślę, że to naprawdę pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o powszechną akceptację. „

Usługa będzie początkowo dostępna tylko dla klientów korporacyjnych w stanach Waszyngton, Kalifornia, Nowy Jork i Montana, podobno z powodów prawnych. Bloomberg dalej informuje, że Bittrex planuje w końcu zaoferować również transakcje kryptowalutowe klientom detalicznym.

Giełdy kryptowalut muszą współpracować z odpowiednimi bankami, aby oferować krypto-fiat wraz z handlem krypto-kryptograficznym na swoich platformach. Główna amerykańska giełda Coinbase, na przykład, rozwinęła relacje z Cross River Bank, Metropolitan Bank i Silvergate Bank, a ostatnio otworzyła konto w brytyjskim banku Barclays.

Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6096.74
Ethereum (ETH)
466.573
Ripple (XRP)
0.482181
Bitcoin Cash (BCH)
742.594
EOS (EOS)
7.85792
Litecoin (LTC)
80.6966
Stellar (XLM)
0.198927
Cardano (ADA)
0.133869
TRON (TRX)
0.042809
IOTA (MIOTA)
1.00198
Dash (DASH)
239.256
Monero (XMR)
116.65
NEM (XEM)
0.160631
Golem (GNT)
0.299898
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.