Czym jest dogecoin?

Home » Altcoiny » Czym jest dogecoin?
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Pieseł Shiba Inu, który stał się memem internetowym, zainspirował również nazwę jednej z najpopularniejszych kryptowalut do tej pory – Dogecoin.

Od czasu premiery w świecie kryptowalut w 2013 roku, Dogecoin udało się na dobre zaaklimatyzować na rynku.

Twórcy chcieli stworzyć pozytywną kryptowalute, która kojarzyłaby się pozytywnie, aby odciąć się od głośnej w tamtym czasie afery wokół Bitcoina związanej z SilkRoad (strona na której można było kupić narkotyki). Z Doge nie wiązano żadnej poważnej przyszłości, od samego początku miał być to tylko żart, twórcy nie sądzili że kryptowaluta osiągnie jakiekolwiek korzyści finansowe. W styczniu 2018 kapitalizacja dogecoina osiągnęła 2 mld dolarów.

Dzięki dużej sympatii ze strony społeczności kryptowaluta osiągnęła duże zainteresowanie, a początkowa cena dogecoin wzrosła sześciokrotnie w ciągu trzech dni.

Technologie i aktualizacje

Dogecoin jest zbudowany na bazie kodu Litecoin. Wykorzystuje algorytm Scrypt w celu sprawdzania poprawności protokołu pracy (proof of work). Sieć Dogecoina przetwarza blok co ok. 1 minutę, (Bitcoin robi to co 10 minut), dzięki czemu dogecoin pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji.

Dzięki początkowej sile rozpędu i społeczności zbierającej pieniądze na różne cele charytatywne i inne inicjatywy (społeczność ufundowała np. samochód dla kierowscy NASCAR) , protokół kryptowalut zakończył się półtora roku później od premiery bez żadnej nowej aktualizacji.

Twórca Dogecoin, Jackson Palmer (który w międzyczasie opuścił społeczność) twierdzi, że moneta przestała się rozwijać. Mówi dalej, że „nowe funkcje nie są wprowadzane do Dogecoin, ponieważ nie ma już aktywnego rozwoju projektu. W końcu stanie się nieaktualny. Dzięki temu sieć się uspokoi. „

Czy warto inwestować w Dogecoin?

Dogecoin można uzyskać za pomocą różnych kraników. Można je wysyłać i odbierać bez konieczności ponoszenia dużych opłat. W rezultacie Dogecoin można łatwo wymieniać z innymi kryptowalutami. To dobra kryptowaluta, dzięki której nowicjusze mogą lepiej poznać reguły krypto-kosmiczne.

Kopanie dogecoin zależy od produkcji bloków Litecoin i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Nie ma limitu wydobytych monet DOGE co czyni z niego walutę inflacyjną – podobną pod tym względem do walut FIAT. Dogecoin jest produkowany w nieograniczonej ilości za każdym razem, gdy blok LTC zostanie rozwiązany.

Dogecoin jest bardzo popularny wśród inwestorów na rynkach azjatyckich, w krajach takich jak Korea, Japonia, a nawet Chiny.

Z drugiej strony, długi okres bezczynności po stronie zespołu sprawił, że ludzie zaczęli się zastanawiać, czy Dogecoin będzie przydatny w przyszłości. Zespół odpowiedzialny za projekt mówi, że aktualizacja Dogecoin prawdopodobnie nastąpi już wkrótce; jednak na tą informacje powinniśmy spojrzeć „z przymrużeniem oka".

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.