Giełda HitBTC zawiesza usługi w Japonii

Home » Giełdy » Giełda HitBTC zawiesza usługi w Japonii

Giełda Hitbtc zawiesza usługi w Japonii

HitBTC, ósma co do wielkości giełda krypto na świecie według Coinmarketcap, ogłosiła zawieszenie usług dla mieszkańców Japonii, aby uniknąć problemów z krajowym regulatorem finansowym. HitBTC nie jest upoważniony do prowadzenia działalności w Japonii. Użytkownicy z japońskimi adresami IP zostaną poproszeni o podanie informacji na temat miejsca pobytu w ramach procedury wymiany know-your-customer (KYC), aby udowodnić, że nie są mieszkańcami Japonii.

Na swojej stronie internetowej giełda w Hongkongu dodała nową sekcję w jej warunkach świadczenia usług. „Nie będziesz korzystać z naszych usług i natychmiast przestaniesz z nich korzystać, jeśli jesteś mieszkańcem lub rezydentem w dowolnym czasie w państwie lub regionie, w którym Hitbtc nie jest upoważniony do działania", napisał przedstawiciel, dodając:

„Aby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości i zgodnie z japońską ustawą o usługach płatniczych, Hitbtc zawiesił tymczasowo świadczenie  usług wymiany kryptowalut dla wszystkich mieszkańców Japonii."

W niedzielę giełda opublikowała ogłoszenie na swojej stronie internetowej  potwierdzające zawieszenie, powtarzając, że „będzie dotyczyć tylko osób mieszkających w tym kraju".

Hit Solution Ltd zapewnia dostęp do platformy wymiany aktywów kryptograficznych pod zarejestrowanym znakiem towarowym Hitbtc. Od 2013 r. Platforma dostarcza obsługuje wymiane bitcoin, ethereum, litecoin, dogecoin, monero, USDT i ponad 300 kryptowalut.

Unikanie problemów z regulatorem

Japońska ustawa o usługach płatniczych, o której mówi HitBTC, weszła w życie w kwietniu zeszłego roku, legalizując kryptowaluty jako środek płatniczy.

Jednakże zobowiązuje również wszelkie giełdy kryptowalutowe działające do zarejestrowania się w organie finansowym kraju, Financial Services Agency (FSA). Do tej pory 16 giełd otrzymało licencję na prowadzenie działalności i ta sama liczba może działać w czasie, gdy ich wnioski są w toku weryfikacji.

Agencja ostrzegła także niektóre giełdy, które działają w Japonii bez licencji. Wśród nich był Binance, giełda, której 24-godzinny wolumen obrotu często plasuje się na liście największych na świecie. 23 maja agencja wysłała list do Binance i jej przedstawiciela, dyrektora generalnego Changpenga Zhao, ostrzegając ich, że działają w Japonii bez wymaganej licencji.

W niedzielnym komunikacie HitBTC ujawnił, że współpracuje z japońską kancelarią prawniczą, aby uzyskać wymagane licencje i wznowienić obsługę japońskich klientów.

Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6096.74
Ethereum (ETH)
466.573
Ripple (XRP)
0.482181
Bitcoin Cash (BCH)
742.594
EOS (EOS)
7.85792
Litecoin (LTC)
80.6966
Stellar (XLM)
0.198927
Cardano (ADA)
0.133869
TRON (TRX)
0.042809
IOTA (MIOTA)
1.00198
Dash (DASH)
239.256
Monero (XMR)
116.65
NEM (XEM)
0.160631
Golem (GNT)
0.299898
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.