Giełdy kryptowalut w Korei Południowej uznane za instytucje finansowe!

Home » Giełdy » Giełdy kryptowalut w Korei Południowej uznane za instytucje finansowe!
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Giełdy kryptowalut w Korei Południowej uznane za instytucje finansowe!

Lokalne publikacje w Korei Południowej donoszą, że władze finansowe Korei Południowej sfinalizowały swoje plany dotyczące klasyfikacji giełd kryptograficznych jako branży o nazwie „Cryptocurrency Exchange and Brokerage", aby umożliwić platformom obrotu działanie na dużą skalę przy wsparciu władz lokalnych.

Parokrotnie pisaliśmy o regulacjach kryptowalutowych w Korei Południowej, ze względu na ich duże znaczenie dla rynku. Rząd południowokoreański wcześniej zajął surowe stanowisko wobec branży i nałożył surowe przepisy na południowokoreańskie giełdy kryptowalutowe, aby zapobiec oszustwom, naruszeniom bezpieczeństwa i próbom kradzieży.

Rynek w końcu uregulowany!

Lokalne władze finansowe obawiały się jednak, że regulacja rynku kryptowalut doprowadzi opinię publiczną do przekonania, że ​​rząd uprawomocnił sektor kryptowalut. W związku z tym Korea Południowa odroczyła regulację wymiany kryptowalut.

Władze Korei postanowiły ostatecznie uznać południowokoreańskie giełdy za regulowane instytucje finansowe.
Jest to bardzo dobra wiadomość dla rynku, ponieważ decyzja ta stworzy nowe standardy branżowe i ułatwi rozwój giełdom. Oczywiście nowe standardy branżowe najprawdopodobniej będą miały na początku negatywny wpływ, ponieważ będą znacznie bardziej rygorystyczne. Giełdy będą miał obowiązek wprowadzenia obowiązkowej weryfikacji klienta (KYC), i zasad które mają przeciwdziałać praniu pieniędzy (AML). Na dłuższą metę zmiany jednak będą korzystne.

Rynek kryptowalut jest uważany za wschodzący rynek aktywów, który może przyciągnąć zarówno instytucje i fundusze inwestycyjne, jak innych mniejszych inwestorów. Nowe regulacje również pobudzą i zachęcą do rozwoju twórców zdecentralizowanych aplikacji. W ciągu następnych tygodni giełdy krypto będą musiały uzyskać zgodę na dalszą działalność od Południowokoreańskiego Departamentu Agencji Wywiadu Finansowego i Cyberbezpieczeństwa. Firmy, które nie uzyskają zgody, nie będą mogły prowadzić działalności w regionie.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.