Japońska policja aresztowała właścicieli stron internetowych, którzy bez zgody odwiedzających witrynę kopali kryptowaluty

Home » Mining » Japońska policja aresztowała właścicieli stron internetowych, którzy bez zgody odwiedzających witrynę kopali kryptowaluty
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Japońska policja aresztowała użytkowników Coinhive pod zarzutem naruszenia prawa zakazującego używania wirusów komputerowych

Według lokalnych mediów, japońska policja aresztowała właścicieli stron internetowych, którzy bez zgody odwiedzających witrynę kopali kryptowaluty wykorzystując ich moc obliczeniową.

The Japan Times podaje:

Stwierdzono, że szesnaście osób w Japonii używa niedozwolonych skryptów na swoich stronach internetowych, aby bez zgody odwiedzających wykorzystać ich komputery do wydobywania kryptowalut …

Wszyscy oskarżeni prowadzą własne strony internetowe, na których rzekomo miały zainstalowane złośliwe skrypty. 16 osób to osoby w wieku od 18 do 48 lat, jedna z zatrzymanych to nastolatka. Niektórzy z nich już zostali ukarani grzywną w wysokości ¥100,000 (~3340zł)

Co więcej, w wspomnianej publikacji podkreślono, że: „Po raz pierwszy w Japonii ktoś został oskarżony o bezprawne używanie komputera osobistego innej osoby za pośrednictwem programu do kopania kryptowalut". Używanie wirusów komputerowych w Japonii jest poważnym przestępstwem. Prawo wyraźnie stwierdza, że ​​takich narzędzi nie można używać.  Chociaż takie akcje nie zdarzyły się wcześniej, jest oczywiste, że nie jest to również ostatnie słowo japońskiej policji.

Coinhive na celowniku służb

Japońska policja monitorowała program Coinhive od czasu jego publikacji we wrześniu zeszłego roku, aby ustalić, na jakich stronach został zainstalowany. W większości złośliwy skrypt został osadzony na stronach internetowych dla dorosłych, oraz stronach do pobierania muzyki i gier.

Kopanie kryptowalut sporej mocy obliczeniowej, a to kosztuje. Przy kopaniu zużywają się procesory oraz karty graficzne, do tego trzeba doliczyć prąd. Jednak firma Coinhive, jeden z producentów sprzętu do kopania, rozszerzyła swoją ofertę oferując java skrypt, który można umieścić w kodzie źródłowym strony. Przeglądarka, w której ten kod zostanie wyegzekwowany, uruchamia w tle program do kopania kryptowaluty Monero. 70 proc. przychodu z kopania trafia do osoby, która taki kod umieściła, a 30 proc. do firmy Coinhive. Oczywiście można zabezpieczyć swój komputer przed tego typu „atakami" instalując odpowiednie wtyczki do przeglądarki np. minerBlock, lub No Coin.

Pojawiły się również głosy że, nagłe aresztowania mogły być nieco przesadzone, ponieważ w Japonii nie ma jasno określonych regulacji prawnych dotyczących wykorzystywania takich programów.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.