Malta wprowadza ustawy regulujące wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut

Home » Regulacje » Malta wprowadza ustawy regulujące wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Maltański Sekretarz Parlamentu ds. Usług finansowych oraz gospodarki cyfrowej i innowacji Silvio Schembri przedstawił trzy projekty ustaw w trakcie konferencji na początku tego tygodnia.

We wtorek (26/06/2018) parlament maltański jednogłośnie przegłosował trzy ustawy, które regulują wykorzystanie technologii blockchain i kryptowalut w całym kraju. Ustawy mają na celu ochronę inwestorów kryptowalutowych, spółek opartych na blockchain i innych instytucji finansowych, które działają na wyspie.

„Wierzymy, że pojawienie się kryptowalut jest szansą i jako rząd oczekujemy zmian, jakie kryptowaluty mogą wywołać w naszym codziennym życiu" – powiedział Schembri na konferencji.

Ustawa Malta Digital Innovation Authority określa zadania i obowiązki nowo utworzonego Departamentu ds. Innowacji cyfrowych. Agencja będzie odpowiedzialna za certyfikowanie rozproszonej technologii księgowej (DLT) i platform blockchain, zapewniając ich wiarygodność jako technologii oraz zarządzanie prawną ochroną użytkowników korzystających z tych certyfikowanych platform.

Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych koncentruje się na transakcjach finansowych i sprzedaży na rynku kryptowalutowym Malty. Ustawa będzie regulować wszystkie oferty monet początkowych (ICO) uruchomione w kraju, a także wszelkie usługodawcy zaangażowani w działania związane z ICOs. Ponadto Ustawa o wirtualnych aktywach finansowych szczegółowo opisuje zarys regulacji, który będzie ściśle odnosić się do wszystkich transakcji i wymian kryptowalutowych.

Ustawa o innowacyjnych rozwiązaniach technologicznych i usługach będzie odpowiedzialna za rejestrację dostawców technologii i ich usług.

W ostatnich miesiącach Malta szybko stała się centrum dla technologi blockchain i kryptowalut.

Podczas gdy największe giełdy na rynku m.in. Binance, Okex czy nawet największą w Polsce giełdą kryptowalut BitBay przeniosły się na Maltę kraj śmiało można nazwać centrum branży. Również inne firmy, takie jak Bitfury Group i Omnitude, podpisały umowy partnerskie z maltańskimi firmami i agencjami publicznymi w celu opracowania i wdrożenia technologii blockchain w różnych obszarach.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.