Mastercard zdobywa patent na anonimowe transakcje Blockchain

Home » Blockchain » Mastercard zdobywa patent na anonimowe transakcje Blockchain
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Gigant usług finansowych Mastercard wydaje się być na fali, jeśli chodzi o wdrażanie technologii Blockchain, a jednocześnie nadal otwarcie sprzeciwia się kryptowalutom.

W czwartek Mastercard zyskał nowy patent, potwierdzony przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych Stanów Zjednoczonych (USPTO). Najnowszy patent firmy opisuje system, który ułatwia anonimowe transakcje za pośrednictwem sieci blockchain.

Z patentu:

„[…] istnieje potrzeba rozwiązania technicznego, w ramach którego jednostka może uczestniczyć w transakcji, w której szczegóły transakcji mogą być publikowane publicznie w celu zapewnienia rozliczalności i zaufania do danych, zachowując jednocześnie anonimowość i niezdolność innych do śledzenia pojedynczej transakcji lub uzyskania informacji o wolumenie przez stronę transakcji identyfikują informacje obu stron transakcji w celu zaspokojenia potrzeb poufności każdego podmiotu zaangażowanego w transakcję. „

Patent koncentruje się na bezpieczeństwie, co oznacza, że ​​z jego pomocą Mastercard ma na celu wdrożenie anonimowego systemu transakcyjnego. Jednak podejście Mastercard jest nietypowe. Gigant usług finansowych dąży do osiągnięcia wysokiego poziomu bezpieczeństwa bez korzystania z publicznej kryptowaluty.

Serwer zewnętrzny
Dokładniej, kryptowaluty ułatwiają transakcje typu peer-to-peer, podczas gdy obecnie system Mastercard jest silnie uzależniony od zewnętrznego serwera. Serwer jest odpowiedzialny za utrzymywanie bazy danych unikalnych profili wpisów zawierających ciągi tajnych danych.

Ta informacja pojawia się zaraz po tym, jak Mastercard wygrał wiele innych patentów w ciągu ostatnich kilku tygodni. W maju firma Mastercard otrzymała patent, który wykorzystuje mechanizm blockchain do bezpiecznego zarządzania uwierzytelnianiem kuponów i ograniczania oszustw z nimi związanych.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.