Mt. Gox – klienci odzyskają Bitcoiny zamiast dolarów

Home » Bitcoin » Mt. Gox – klienci odzyskają Bitcoiny zamiast dolarów
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Sąd prowadzący postępowanie upadłościowe w sprawie giełdy Mt. Gox zadecydował o zakończeniu postępowania upadłościowego.

Zgodnie z dokumentem opublikowanym na stronie Mt. Gox, w piątek Sąd Okręgowy w Tokio zatwierdził wniosek o zakończeniu postępowania upadłościowego i wszczęciu procesu odszkodowań cywilnych.

Rynek kryptowalut jest obsługiwany przez wiele giełd, niestety niektóre z nich ucierpiały z powodu ataków hakerskich. Użytkownicy okradzionych giełd mogli stracić wszystko, co mieli, a w większości przypadków firmy odpowiedzialne za obsługę giełdy nie były w stanie zwrócić środków klientom. Tak było również w przypadku Mt. Gox, który był najważniejszą krypto-giełdą w 2013/2014 a następnie został zhackowany. Z giełdy skradziono 850 000 bitcoinów, które w tym czasie były warte 473 miliony dolarów. Dziś ich wartość to ponad 5 miliardów dolarów.

Mt. Gox po hacku stał się niewypłacalny i został zmuszony do ogłoszenia bankructwa w Japonii, gdzie firma odpowiedzialna za giełdę miała siedzibę główną.

200 000 BTC zostało znalezionych i zamrożonych, ponieważ rozpoczęło się postępowanie upadłościowe.

Japoński sąd rozważał w jaki sposób można zwrócić skradzione środki klientom giełdy. Początkowo planowane było wypłacanie zobowiązań w walutach FIAT, po kursie wymiany z 2014 r. – około 480 USD / BTC. Rozwiązanie jednak było by bardzo niekorzystne dla klientów giełdy, ponieważ Bitcoin znacznie zyskał na wartości, od tego czasu. Takie rozwiązanie oznaczałoby, że ​​były właściciel Mt. Gox, Mark Karpeles, prawdopodobnie otrzymałby większość pozostałych Bitcoinów, których wartość liczona jest w setkach milionów dolarów.

Obecnie sąd prowadzący postępowanie upadłościowe w sprawie giełdy Mt. Gox zadecydował o zakończeniu postępowania upadłościowego i wszczęciu procesu odszkodowań cywilnych. Skutkiem decyzji będzie m.in. wypłata odszkodowań w Bitcoinach (dla tych którzy swoje roszczenia przedstawiali w BTC), a nie jak zakładało postępowanie upadłościowe, w walutach tradycyjnych.

Portfele należące do Mt. Majątek Gox posiada obecnie 137,891 BTC – o wartości ponad 878 milionów dolarów w momencie pisania tego artykułu. Syndyk zajmujący się sprawą giełdy sprzedał już tysiące BTC i BCH z których wpływy zostały wykorzystane na pokrycie innych zobowiązań giełdy. Wielu analityków uważa, że właśnie ta ​​sprzedaż przyczyniła się do powstania ostatniego rynku bessy.

Syndyk, powiedział, że obecnie nie ma planów sprzedaży kolejnych BTC, choć może to ulec zmianie w zależności od tego, jakie postanowienia pojawiają się w planie rehabilitacji zatwierdzonym przez sąd.

Z opublikowanych dokumentów wynika, że postępowanie to prawdopodobnie nie rozpocznie się oficjalnie do lutego 2019 r.

Decyzja sądu jest dobrą wiadomością i wydaje się uczciwym rozwiązaniem. Niestety wielu analityków przewiduje, że duża część tych odzyskanych BTC pójdzie od razu na sprzedaż, co może znacznie obniżyć cenę BTC a co za tym idzie także altcoinów.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.