Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Home » Ethereum » Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Opera została pierwszą przeglądarką z wbudowanym portfelem crypto

Opera w swoim oświadczeniu poinformowała, że została pierwszą dużą przeglądarką zawierającą wbudowany portfel do przechowywania kryptowalut. Nowa opcja Opery oszczędził internautom kłopotów z instalowaniem oddzielnych aplikacji lub rozszerzeń.

Wprowadzając nową aktualizacje Opery dla Androida, norweski twórca przeglądarki powiedział w środę (11/07/2018), że „nowa wersja przeglądarki Opera na Androida łączy łatwą w użyciu funkcjonalność portfela kryptograficznego z obsługą zdecentralizowanych aplikacji Ethereum lub DappS", oznacza to, że użytkownicy nie muszą już otwierać innej przeglądarki internetowej ani pobierać oddzielnego rozszerzenia, aby wysyłać, odbierać i płacić w kryptowalutach.

Wersja beta aplikacji obecnie obsługuje jedynie tokeny ETH, ERC-20. Deweloperzy planują dodać wsparcie dla innych kryptowalut w przyszłości, jeśli przeprowadzone testy i reakcja społeczności będą pomyślne.

Od teraz użytkownicy mogą zarządzać swoimi kryptowalutami w przeglądarkach na urządzeniach mobilnych z systemem Android. Zasada działania jest podobna do m. in. Metamask.

Dzięki integracji API Ethereum Web3, Opera spodziewa się otworzyć się na Web 3.0 i uczynić go „interfejsem zdecentralizowanej sieci jutra".

Nowa przeglądarka nie wymaga od użytkowników tworzenia kodu PIN ani haseł, ponieważ Opera jest zależna od bezpiecznej blokady systemu Android, która umożliwia podpisywanie transakcji z portfela kryptograficznego – dodała firma.

„Płacenie za pomocą naszego portfela to jak wysyłanie cyfrowej gotówki prosto z telefonu, co właśnie ułatwiliśmy. Opera otwiera nowe możliwości zarówno dla przedsiębiorców, jak i zwykłych użytkowników… Chcielibyśmy przyczynić się do uczynienia Internetu przyszłości bardziej dostępnym" – powiedział Charles Hamel, Product Lead of Opera.

Łatwiejsze od pierwszego użycia

Oprócz bezproblemowej integracji z przeglądarką Opera, zapewnia że portfel jest łatwiejszy w użyciu niż istniejące rozwiązania, zachowując przy tym wysoki poziom bezpieczeństwa. Opera dodaje, że to jest portfel kontrolowany przez użytkownika, co oznacza, że ​​klucze kontrolujące fundusze i zasoby znajdują się na telefonie użytkownika i nigdzie indziej.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.