Prezydent Chin Xi Jinping – „To przełomowa technologia”

Home » Blockchain » Prezydent Chin Xi Jinping – „To przełomowa technologia”

Prezydent Chin, Xi Jinping, poparł technologię blockchain, nazywając ją "przełomową".

Chiński przywódca wypowiedział się pozytywnie na temat technologi blockchain podczas przemówienia w tym tygodniu. Chiny korzystają z tej technologii w wielu różnych dziedzinach oraz w szerokim zakresie przedsiębiorstw.

Według CNBC, pan Xi Jinping mówił o tym, jak różne nowe technologie, które rozprzestrzeniają się na całym świecie, zmienią sposób ewolucji przedsiębiorstw.

„Nowa generacja technologii reprezentowanej przez sztuczną inteligencję, informacje kwantowe, mobilną komunikację, internet rzeczy i blockchain przyspiesza przełomowe aplikacje" – skomentował.

Xi wyjaśnił również, że bardzo ważne jest, aby Chiny zostały liderem technologicznym i stały się światowym centrum nauki i innowacji.

Chiny są jednym z najważniejszych krajów na świecie pracującym w technologii blockchain. W 2017 r. ten azjatycki kraj był najbardziej aktywnym filerem aplikacji patentowych typu blockchain , prześcigając nawet Stany Zjednoczone. Różne branże wdrażają tę technologię, w tym świat finansów, opieka zdrowotna i biura rządowe kraju.

W Chinach jest już kilka przedsiębiorstw, które już wdrożyły rozwiązania blockchain lub próbują to zrobić. Możemy wspomnieć o JD.com, jednej z najważniejszych chińskich platform e-commerce, która opracowała system, który pozwala śledzić łańcuch dostaw sprzedawanego mięsa. W ten sposób unika problemów związanych ze złą kontrolą lub odurzonym mięsem.

Albert Xuan, kierownik projektu w Liaoyuan, powiedział, że w Chinach technologia blockchain wciąż rozwija się „naprawdę świetnie".

Prezydent Chin Xi Jinping

Sytuacja kryptowalutowa w Chinach

Mimo że Chiny są pozytywnie nastawione do technologi blockchain, to w rzeczywistości rynek kryptowalut nie jest dobrze uregulowany. Jednym z niedawnych działań rządu było całkowite zablokowanie ICO w kraju. Jednak nie wszystko jest stracone. Od jakiegoś czasu krążą plotki, na temat nowego gubernatora Ludowego Banku Chin – Chińskiego Banku Centralnego – który podobnomoże być bardzo przyjazny dla Bitcoina.

Zobacz również
Sorry, no other posts related this article.
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6096.74
Ethereum (ETH)
466.573
Ripple (XRP)
0.482181
Bitcoin Cash (BCH)
742.594
EOS (EOS)
7.85792
Litecoin (LTC)
80.6966
Stellar (XLM)
0.198927
Cardano (ADA)
0.133869
TRON (TRX)
0.042809
IOTA (MIOTA)
1.00198
Dash (DASH)
239.256
Monero (XMR)
116.65
NEM (XEM)
0.160631
Golem (GNT)
0.299898
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.