Republika Południowej Afryki testuje system płatności międzybankowych oparty o Ethereum

Home » Blockchain » Republika Południowej Afryki testuje system płatności międzybankowych oparty o Ethereum
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Republika Południowej Afryki Testuje system płatności międzybankowych oparty o Ethereum

Łącznie osiem południowoafrykańskich banków wzięło udział w testach opartych na kryptowalutach, wykorzystując technologię blockchain opracowaną przez Ethereum incubator ConsenSys Labs. Oprócz samego banku centralnego w testach wzięły udział: Absa, Capitec, Discovery, Investec, FirstRand, Nedbank i Standard Bank.

Obecnie SARB wykorzystuje lokalną technologię, czyli południowoafrykański system wielu opcji rozliczeń (SAMOS), aby dokonywać rozliczeń brutto w czasie rzeczywistym pomiędzy lokalnymi bankami. W ramach projektu wybrano Kworum z popieranym JP Morgan, zatwierdzonym produktem blockchain ConsenSys Labs, w celu symulacji funkcji SAMOS w zdecentralizowanym systemie księgi rachunkowej.

„Project Khokha"

Wszystkie uczestniczące banki miały pojedynczy węzeł w Projekcie Khokha. Każdy był skonfigurowany z 16 GB pamięci RAM i czterema wirtualnymi jednostkami obliczeniowymi. Specyfikacje zostały opracowane z myślą o systemie Linux Open-Source Ubuntu, ponieważ wymaga on minimalnej konfiguracji do działania.

W projekcie Khokha wykorzystywano różne serwery i usługi przechowywania w chmurze, w tym usługi Amazon Web Services, Microsoft Azure i serwery fizyczne. Wizualizacja pokazuje poniższą konfigurację:

Projekt Khokha Źródło: My Broadband

ConsenSys stwierdził, że konfiguracja została przeprowadzona z myślą o istniejącej infrastrukturze bankowej, przede wszystkim w celu uniknięcia dodatkowych kosztów sprzętu i oprogramowania. Firma dodała:

„W rzeczywistości nie określiliśmy sprzętu, aby uzyskać heterogeniczny system. Współpracowaliśmy z bankami w zakresie istniejących polityk i istniejących rozwiązań. Okazało się, że powstała heterogeniczna sieć, która doskonale pasowała do raportu. „

Mechanizm

W przypadku testów sieć została zweryfikowana na dwa sposoby:

Tylko węzeł SARB weryfikuje każdą transakcję między bankami.

Z każdym bankiem w sieci sprawdzającym transakcje.

SARB ujawnił on dostępny aby zobaczyć każdy szczegół transakcji, istotny wgląd dla organów regulacyjnych i stosowane tylko ISO 20022 standardowe wiadomości do komunikacji między serwerami. Ponadto wyniki testów wykazały, że każdy bank był w stanie kontynuować nieprzerwane rozliczanie i zatwierdzać je dla banku, jeśli jego węzeł był w trybie offline.

SARB podsumował: „Konkretna implementacja w Projekcie Khokha po raz pierwszy została wykorzystana w Kworum i przyniosła znaczną poprawę wydajności w stosunku do innych mechanizmów poufności."

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.