Ripple CEO: Coinbase powinien dodać XRP

Home » Altcoiny » Ripple CEO: Coinbase powinien dodać XRP
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Brad Garlinghouse, miliarder oraz CEO Ripple Labs, firmy, która nadzoruje rozwój XRP, 18-miliardowej sieci blockchain, po raz pierwszy publicznie powiedział, że Coinbase powinnen obsługiwać kryptowalute Ripple na swojej platformie.

W wywiadzie dla Jeffa John’a Roberts’a z Fortune na konferencji CB Insights Future of Fintech w Nowym Jorku, dyrektor generalny Ripple, Brad Garlinghouse, powiedział, że XRP rozwiązuje problemy na dużą skalę i jest rozwiązaniem idealnym dla instytucji i dużych banków, a Coinbase powinien być zainteresowany udziałem w tym procesie.

Garlinghouse podkreślił, że kryptowaluta XRP istnieje niezależnie od Ripple i nawet gdyby firma Ripple Labs nie działała, XRP istniałaby jako kryptowaluta. Co więcej, Garlinghouse zauważył, że tokeny XRP mają technologiczny cel rozliczania transakcji między instytucjami a osobami prywatnymi jako waluty użytkowej, w przeciwieństwie do akcji i tradycyjnych papierów wartościowych.

„Myślę, że to naprawdę jasne, że XRP nie jest zabezpieczeniem. XRP istnieje niezależnie od Ripple i działałby, nawet jeśli nie powiodło się Ripple Labs „- powiedział Garling House. „Nie sądzę, że nasza własność XRP daje nam kontrolę. Arabia Saudyjska ma dużo ropy, która nie daje im kontroli nad olejem „.

Nawiązanie Garlinghouse do Arabii Saudyjskiej i jej kontroli nad ropą odnosi się do algorytmu konsensusu XRP. W przeciwieństwie do projektów takich jak EOS, które wykorzystują algorytm konsensusu typu „proof of stake" (PoS) i dają właścicielom tokenów większą kontrolę nad siecią, XRP stosuje własny algorytm konsensusu protokołu.

W istocie Garlinghouse określił cztery powody uzasadniające niezwiązany z bezpieczeństwem charakter XRP i powody, dla których giełdy takie jak Coinbase powinny dodać XRP: Ripple Labs nie ma kontroli nad XRP, XRP jest walutą użytkową, a jego podstawowym zastosowaniem jest przetwarzanie płatności, w przeciwieństwie do akcji i tradycyjnych papierów wartościowych, Ripple nie jest siecią PoS, a fakt, że Ripple Labs ma dużo XRP nie daje kontroli jej kontroli nad siecią blockchain Ripple, nawet jeśli Ripple Labs się nie powiedzie, XRP nadal będzie istnieć.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.