Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe

Home » Regulacje » Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Szwajcaria tworzy grupę roboczą, aby pomóc firmom Blockchain otworzyć rachunki bankowe

Dyrektor finansowy Zug w Szwajcarii, Heinz Tännler wezwał Szwajcarskie Stowarzyszenie Banków (SBA) do stworzenia grupy roboczej, która pomoże firmom z branży kryptowalut i blockchain otworzyć rachunki bankowe w Szwajcarii.

Ponieważ firmy z branży blockchain i kryptowalut mają trudności z otwarciem rachunków bankowych w kraju, Tännler wraz z dyrektorem finansowym w Zurychu Ernstem Stockerem przedstawili pomysł ułatwienia działania wielu przedsiębiorstwom, oraz giełdom w ich kraju.

Tännler jest podobno zaniepokojony ryzykiem utraty biznesu w krajach o bardziej przyjaznym środowisku bankowym.

Tännler równocześnie powiedział, że blockchain oferuje wielki potencjał dla Szwajcarii, stwierdzając, że „nie może być tak, że Szwajcarię ominie ten innowacyjny biznes, ponieważ utrudnia dokonywanie korzystanie z usług bankowych". Następnie Maurer zwołał spotkanie z przedstawicielami Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB), Sekretariatu Stanu ds. Międzynarodowych Spraw Finansowych (SIF), Urzędu Nadzoru Finansowego Rynku Finansowego (FINMA), SBA, oraz przedstawicieli banku Hypothekarbank Lenzburg.

W rezultacie powstała grupa robocza kierowana przez SBA, której zadaniem jest opracowanie zaleceń dla banków dotyczących postępowania z lokalnymi firmami blockchain w celu otwarcia rachunku. Pomysłodawca grupy słusznie zauważył, że powodem braku pewności prawnej ze strony banków jest konieczność przestrzegania wszystkich przepisów rynku finansowego, w szczególności w zakresie prania pieniędzy. Zgodnie z tym, obowiązujące regulacje rynku finansowego nie są dostosowane do firm opartych na blockchain.

Na początku tego miesiąca Hypothekarbank Lenzburg stał się pierwszym bankiem w Szwajcarii, który otworzył konta biznesowe firmom z branży blockchain i crypto. Podczas gdy Falcon Private Bank świadczy usługi zarządzania zasobami kryptograficznymi od zeszłego roku.

W maju decyzja polskich banków o braku współpracy z BitBay, największą giełdą kryptowalut w Polsce, zmusiła firmę do zawieszenia działalności w kraju. Giełda ogłosiła, że ​​otworzy się ponownie z nowym dostawcą w jurysdykcji Republiki Malty, gdzie lokalne przepisy są bardziej łagodne w przypadku krypto-biznesu.

Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji
Polub nas na Facebooku
Kryptowaluta Cena
Bitcoin (BTC)
6672.43
Ethereum (ETH)
475.764
XRP (XRP)
0.469434
Bitcoin Cash (BCH)
795.285
EOS (EOS)
8.01174
Litecoin (LTC)
83.5785
Stellar (XLM)
0.232314
Cardano (ADA)
0.15266
IOTA (MIOTA)
1.07198
TRON (TRX)
0.03671
Monero (XMR)
133.063
Dash (DASH)
245.419
NEM (XEM)
0.171491
Binance Coin (BNB)
13.3036
Golem (GNT)
0.304624
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.