Airdropy – Darmowe kryptowaluty na start. Jak otrzymać tokeny za free?

Home » Altcoiny » Airdropy – Darmowe kryptowaluty na start. Jak otrzymać tokeny za free?
5 września 2019 by
Airdropy – Darmowe kryptowaluty na start. Jak otrzymać tokeny za free?

Znamy wiele walut wirtualnych, które w stosunkowo krótkim czasie zwiększyły swoją wartość nawet kilkunastokrotnie. O imponującym sukcesie największych kryptowalut słyszały osoby, które na co dzień nie interesują się tą tematyką. Nie dziwi zatem fakt, że dużą popularnością cieszą się airdropy. To sposób, który pozwala pozyskać darmowe kryptowaluty. Jak działa ten system i czy naprawdę można dostać kryptowaluty za free?

Giełda BEZ Weryfikacji

Airdropy, czyli darmowe kryptowaluty

Błyskawiczny rozwój technologii blockchain sprawia, że na rynku niemal każdego dnia pojawiają się projekty, które oferują własne waluty wirtualne. Tylko nieliczne z nich odniosą sukces. Inne na zawsze pozostaną w czeluściach odległych lokat pod względem wartości.

Co to jest airdrop?

Kluczem do sukcesu przy wydawaniu nowej kryptowaluty jest pozyskanie zainteresowania klientów. Tu pojawia się airdrop, czyli system, w którym użytkownicy mogą otrzymać darmowe kryptowaluty w ramach promocji projektu. O ile jeszcze kilka lat temu airdropy rzeczywiście rozdawały kryptowaluty całkowicie za darmo, o tyle teraz ten trend się nieco zmienia.

Darmowe kryptowaluty za rejestrację i promocję marki

Deweloperzy rzeczywiście wręczają nam określoną ilość waluty wirtualnej, ale w zamian za wykonanie konkretnej pracy. Najczęściej chodzi o promocję marki w social mediach. Naszym zadaniem jest udostępnianie i polubienie projektu w popularnych portalach społecznościowych.

To w naturalny sposób napędza projekt i pozwala mu dotrzeć do większej liczby odbiorców. Naszą inwestycją jest czas. Nie są to zatem kryptowaluty za free. Nie całkiem w każdym razie.

airdropy darmowe kryptowaluty

Airdropy i darmowe kryptowaluty – źródło: airdropking.io

Warto również posiadać kilka znanych portfeli przystosowanych do przechowywania tokenów ERC20. Standard opracowany przez Ethereum jest wciąż niezwykle popularny i chętnie wybierany przez deweloperów tworzących nowe kryptowaluty i rozdających darmowe airdropy.

W ramach promocji nowego projektu, właściciele aktywnych portfeli mogą otrzymać niewielką ilość waluty wirtualnej. Cel takiego działania jest prosty: aktywizuje użytkowników do zapoznania się z projektem oraz wprowadza w internetowy krwiobieg nazwę oraz podstawowe założenia projektu.

Airdropy są znakomitą alternatywą do kopania kryptowalut, gdzie trzeba zainwestować znaczne kwoty, by móc potem czerpać zyski.

Nowoczesne airdropy – jak to działa?

Obok pojęcia airdrop warto również wymienić termin bounty, który działa na podobnych zasadach i często jest używany jako synonim airdropów. W jaki sposób twórcy nowych kryptowalut starają się dotrzeć do nowych klientów?

Bezpieczny portfel

Za sprawą większych pośredników. W sieci znajdziemy popularne serwisy oferujące nowe airdropy. Często są to strony prowadzone przez duże giełdy kryptowalut.

Rejestrując się w takim programie zyskujemy możliwość bycia na bieżąco z nowymi projektami w technologii blockchain. W ramach popularnych airdropów możemy znaleźć startujące kryptowaluty i rozpocząć ich promowanie.

Nagradzane są różne czynności: oglądanie reklam, klikanie w linki, udostępnianie strony projektu w social mediach, dołączenie do Telegramu.

Podstawowym założeniem airdropu jest brak kosztów. W odróżnieniu od ICO, gdzie możemy zakupić tokeny za prawdziwe pieniądze, tutaj poświęcamy swój czas i wspomagamy reklamę nowego projektu.

Czy airdropy są opłacalne?

Tutaj odpowiedź jest prosta: To zależy. Liczba nowych projektów jest ogromna i tylko niektóre z nich odniosą sukces. W związku z tym, nigdy nie mamy pewności, czy wybrana przez nas kryptowaluta rzeczywiście zwiększy swoją wartość w przyszłości.

Warto jednak podejść do tego zagadnienia w czysto pragmatyczny i ekonomiczny sposób: Czy istnieje ryzyko strat? Nie, ponieważ nie wkładamy w projekt swoich pieniędzy.

Możemy jedynie stracić odrobinę swojego czasu. Na szczęście, airdropy nie wymagają od nas dużego zaangażowania. Tak naprawdę wystarczy kilkanaście, kilkadziesiąt minut.

Tutaj warto przytoczyć historię popularnej kryptowaluty NANO, która debiutowała w sieci pod nazwą Raiblocks. Za aktywny udział w promocji airdrop i reklamowaniu tego projektu można było otrzymać na początku nawet kilka tysięcy darmowych tokenów.

W szczytowym momencie, wartość NANO znacznie przekroczyła 30$. Łatwo zatem zauważyć, że ten projekt okazał się niezwykle zyskowny.

airdropy kryptowaluty za free

Darmowe tokeny RSK

Oczywiście bardzo niewielka liczba projektów odnosi tak spektakularny sukces. NANO jest jednak świetnym przykładem na to, że za poświęcenie swojego czasu można otrzymać darmowe kryptowaluty, które w krótkim czasie zbudują dużą i przyniosą nam potężne zyski.

Giełda z dźwignią

Jakie warunki trzeba spełnić by zgarniać airdropy?

Popularność airdropów stale rośnie. Termin darmowych kryptowalut rozbudza wyobraźnie użytkowników, którzy wierzą w to, że nowe projekty są w stanie pójść śladami Bitcoina i odnieść wielki sukces. Tak naprawdę, istnieją tylko dwa podstawowe warunki potrzebne do tego by zaangażować się w popularne projekty. Oto one:

Bezpieczny portfel

Darmowe kryptowaluty trafiają na adres Twojego portfela. Najbardziej popularne są wallety obsługujące standard ERC20. Znaczna część walut wirtualnych bazuje na standardzie wprowadzonym przez sieć Ethereum.

Przykładem dobrego portfela jest MyEtherWallet koniecznie wzbogacony o wtyczkę MetaMask, która zwiększa bezpieczeństwo użytkowania tego portfela. Możesz również skorzystać z najbezpieczniejszego portfela Trezor T.

Wolny czas i chęci

Bez pracy nie ma kołaczy. Nie ma też kryptowalut za free. Obecnie ciężko o projekty, które rozdawałyby tokeny całkowicie za darmo. Naszym zadaniem będzie poświęcenie czasu i wykonywanie prostych oraz szybkich czynności, które zwiększą popularność projektu.

Czasem wystarczy zainwestować kilkanaście minut swojego czasu, by otrzymać darmowe tokeny. Ważnym aspektem jest również cierpliwość i wytrwałość.

Pamiętaj, że nie wszystkie airdropy przyniosą Ci oczekiwany zysk. Tak naprawdę, tylko nieliczne projekty odnoszą sukces i w krótkim czasie osiągają dużą wartość.

Bot do Kryptowalut

Niemniej jednak, warto próbować, ponieważ przy odrobinie szczęścia możemy trafić na kolejne NANO, które w przypadku niektórych użytkowników zakończyło się zyskiem na poziomie kilkudziesięciu tysięcy dolarów.

Jak wybierać zyskowne airdropy i pozyskiwać darmowe kryptowaluty?

Wolny czas warto poświęcić także na zdobycie wiedzy na temat danego projektu. Zapoznaj się z opisem deweloperów oraz przejrzyj white paper (o ile został już opublikowany).

Dotrzyj do sedna i dowiedz się, co dokładnie chce zaoferować nowy projekt w technologii blockchain. Następnie sprawdź, czy na rynku faktycznie istnieje zapotrzebowanie na tego typu usługi. Być może istnieje już kilkanaście dużych platform zajmujących się tym samym? Wtedy, szansa na sukces nowego projektu jest dużo mniejsza.

darmowe kryptowaluty civic

Darmowe tokeny Civic

Warto stale poszerzać swoją wiedzę na temat technologii blockchain i czytać opinie innych użytkowników. W naszym kraju temat kryptowalut wciąż nie jest tak popularny jak za granicą.

Dlatego dobrym źródłem informacji okażą się zagraniczne fora. Poświęć swój czas na research i spróbuj odnaleźć projekty, które rzeczywiście mogą zamieszać na rynku kryptowalut.

Popularne i zyskowne airdropy

W sieci istnieje ogromna liczba serwisów wspomagających startujące projekty. Pamiętaj, by wybierać wyłącznie airdropy, które faktycznie są darmowe i nie wymagają żadnego wkładu.

W definicję airdropów i bounty wpisują się kryptowaluty za darmo, otrzymane za poświęcony czas. Poniżej prezentujemy projekty, którym warto się przyjrzeć:

Civic

Projekt mocno wpisuje się w rozwój RODO i ochronę danych osobowych. Pozwala użytkownikom śledzić wykorzystanie danych osobowych, a także skupia się na rozwoju technologii, która pozwoli na dużo bezpieczniejszy transfer danych.

Nagrodę może otrzymać milion użytkowników zajmujących się polecaniem i promowaniem tego projektu. W ramach airdropu można otrzymać od 1000 do 25000 tokenów CVC.

Coinbase Earn

Airdrop przygotowany przez znaną i renomowaną giełdę kryptowalut Coinbase. W ramach projektu można pozyskać tokeny: BAT, XLM, ZEC, ZRX oraz DAI.

Q DAO

To projekt stablecoina opartego na dolarze amerykańskim. Oferuje zysk rzędu ok. 10$ za dołączenie do grupy i udostępnienie jej w social media.

Bcnex

Airdrop mający na celu promowanie giełdy kryptowalut Bcnex. Za wykonanie określonych zadań można tu otrzymać równowartość 25$ w walucie wirtualnej XRP.

To tylko nieliczne projekty, które możemy aktualnie znaleźć w sieci. Każdego dnia pojawiają się nowe airdropy, będące niezłą alternatywą dla klasycznego inwestowania w kryptowaluty.

Warto zatem śledzić dalszy rozwój technologii blockchain i być na bieżąco z aktualnościami oraz recenzjami użytkowników na forach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego