Amsterdamskie lotnisko pierwszym europejskim portem w którym stanie bitomat

Home » Bitcoin » Amsterdamskie lotnisko pierwszym europejskim portem w którym stanie bitomat

bitomat amsterdamAmsterdamski port Schiphol został pierwszym portem lotniczym w którym stanie maszyna do zakupu bitcoina! Władze lotniska Schiphol jako pierwsze w Europie postanowiły wyrazić zgodę na instalacje bitomatu, który będzie 20. bitomatem zainstalowanym w Holandii, plasując Holandię na 12. miejscu na świecie pod względem liczby tych maszyn. Samo lotnisko zajmuje w Europie czwarte miejsce pod względem liczby pasażerów (2006).

Pierwszy bitomat na lotnisku w Amsterdamie

Dyrektor ds. Produktów i usług konsumenckich w Schiphol, Tanja Thick, powiedziała , że maszyna została zainstalowana, aby dać podróżującym opcję konwersji pozostałej gotówki z lokalnej waluty EUR na walutę globalną, taką jak Bitcoin lub Ethereum. Od tego tygodnia rozpocznie się sześciomiesięczny okres próbny w celu przetestowania zainteresowania usługą.

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Podróżni będą w stanie łatwo przekonwertować Bitcoin lub Ethereum na lokalną walutę, kiedy wrócą do domu. Około 37% bankomatów Bitcoin ma funkcjonalność dwukierunkową, podczas gdy reszta zezwala użytkownikom tylko na kupowanie kryptowalut za gotówkę. Jeśli dwukierunkowy bitomat nie jest dostępny w miejscu zamieszkania podróżnego,  może on prostu przesłać Bitcoina zakupionego w bitomacie Schiphol na lokalną giełdę kryptowalut, a następnie można go sprzedać za lokalną walutę.

Zasadniczo Bitcoin zapewnia podróżnym alternatywną opcję niż kantory. To niekoniecznie pozwala zaoszczędzić na opłatach, ponieważ niektóre bitomaty często pobierają opłaty w wysokości 5-10% lub czasem więcej. Jednak bezpieczniej dla podróżnych jest przechowywać pieniądze jako kryptowaluty, ponieważ nie są one narażone na kradzież fizyczną.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.