Australijczycy opłacą swoje rachunki używając kryptowalut

Home » Bitcoin » Australijczycy opłacą swoje rachunki używając kryptowalut
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Australijczycy opłacą swoje rachunki używając kryptowalut

Nowa platforma wkrótce pozwoli Australijczykom opłacić rachunki swoje za media przy pomocy kryptowalut . Platforma jest wspólnym przedsięwzięciem między giełdą kryptowalut Cointree i Gobbill, firmą fintech specjalizującą się w płatnościach za rachunki.

Australijczycy będą w stanie zapłacić  rachunki za pomocą kryptowalut przechowywanych w ich portfelu na giełdzie Cointree, która już teraz może się pochwalić bazą ponad 56 000 klientów.

Początkowo tylko Bitcoin…

Mimo że Cointree na tą chwile obsługuje ponad 27 kryptowalut, Australijczycy tymczasowo będą w stanie opłacić swoje rachunki tylko za pomocą Bitcoina, a dopiero później zostanie wprowadzone wsparcie dla altcoinów.  Prawdopodobnie najszybciej zostanie wprowadzona możliwość płatności w popularnych kryptowalutach, takich jak: ETH, XRP i TRX.

Gobbill jest firmą zajmującą się pośrednictwem w przekazywaniu pieniędzy z konta użytkownika do np. firmy telekomunikacyjnej lub innego usługodawcy wystawiającego rachunek/ fakturę do opłacenia. Oznacza to, że usługodawca, który pobiera opłatę i tak otrzyma pieniądze w walucie, którą jest zainteresowany – nie musi więc on akceptować kryptowalut, a właściwie to nawet nie ma z nimi żadnej styczności.

Shendon Ewans, CEO i współzałożyciel firmy Gobbill, powiedział:

“Celem naszego partnerstwa jest umożliwienie gospodarstwom domowym i małym firmom łatwego i bezpiecznego opłacania rachunków za dowolną kryptowalutę."

Użytkownicy platformy Gobbill mogą także połączyć swój portfel kryptowalutowy i decydować na opłacenie rachunków z użyciem karty kredytowej, konta bankowego lub określoną kryptowalutą, niezależnie od tego, czy druga strona akceptuje żądaną metodę płatności. Ewans gwarantuje że podczas opłaty swoich rachunków za pomocą kryptowalut, użytkownicy będą dodatkowo zabezpieczani przed ewentualnymi oszustwami i wyłudzeniami.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,540.18
Ethereum (ETH)
$117.55
XRP (XRP)
$0.317519
Bitcoin Cash (BCH)
$122.40
EOS (EOS)
$2.33
Stellar (XLM)
$0.103324
Litecoin (LTC)
$30.66
Bitcoin SV (BSV)
$74.27
TRON (TRX)
$0.023596
Cardano (ADA)
$0.043017
IOTA (MIOTA)
$0.295108
Binance Coin (BNB)
$6.39
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.