CEO Binance: Bitcoin nadal w dobrej pozycji po spadku o 70%

Home » Bitcoin » CEO Binance: Bitcoin nadal w dobrej pozycji po spadku o 70%
CEO Binance

Changpeng Zhao (CZ)

Changpeng Zhao (CZ), założyciel i CEO Binance największej na świecie giełdy kryptowalut, powiedział, że bitcoin nadal znajduje się w dobrym położeniu, mimo spadku o 70 procent od początku 2018 roku.

Od stycznia do grudnia 2017 r. Cena Bitcoina wzrosła z 890 USD do 20 000 USD, czyli o ponad 2150 procent, w porównaniu do połowy 2017 r. Liczba bitcoin wzrosła pięciokrotnie, co oznacza znaczny wzrost popytu i zainteresowania kryptowalutami jako alternatywnymi aktywami inwestycyjnymi na rynku publicznym.

CEO Binance:

W rozmowie z Biancą Chen, reporterką z Zug w Szwajcarii, CZ powiedział, że sektor kryptowalut jest w lepszej sytuacji niż rok temu: pod względem infrastruktury, ceny, wolumenu i głównego nurtu zainteresowania.

Właśnie sprawdziłem, cena btc wynosiła 2500 $ rok temu, dziś jest to 6800 $. Wolumen obrotu btc wyniósł 780 mln rok temu, dziś wynosi 3,4 miliardów

W połowie 2017 r. sektor kryptowaluty nie posiadał odpowiedniej infrastruktury zarówno dla inwestorów detalicznych, jak i instytucjonalnych. Od lipca na rynku krypto znajduje się platforma instytucjonalna o nazwie Coinbase Custody, na której fundusze hedgingowe, instytucje akademickie, itd. mogą kupować aktywa cyfrowe takie jak Bitcoin i Ethereum o wartości wielu milionów dolarów.

Największe banki i instytucje finansowe, takie jak JPMorgan, Goldman Sachs i Morgan Stanley publicznie ujawniły swoje zamiary, aby zaspokoić rosnący popyt ze strony klientów w tradycyjnym sektorze finansowym na kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.