Binance CEO: Spadek ceny Bitcoina jest histrorycznie normalny

Home » Bitcoin » Binance CEO: Spadek ceny Bitcoina jest histrorycznie normalny

spadek ceny BitcoinChangpeng Zhao, dyrektor generalny Binance, powiedział, że niedawny spadek ceny Bitcoina jest historycznie normalny.

Bitcoin (BTC), największa na świecie kryptowaluta pod względem kapitalizacji rynkowej, osiągnęła ostatnio swój najniższy poziom od trzech miesięcy. Na wielu internetowych forach ludzie zachodzą w głowę, dlaczego cena Bitcoina tak mocno spadła, a młodzi inwestorzy niewiedzą co dalej robić.

Pomimo spadku cen, CEO giełdy Binance zachowuje spokój, zauważając, że nie ma nic nienormalnego w obecnej korekcie ceny.

W swoim tweecie Zhao podzielił się kilkoma wykresami, które wykazują znaczące podobieństwa w zachowaniu Bitcoina. Przyjrzenie się liczbom pokazuje, że od 2010 r. Bitcoin regularnie przechodzi korekty jeszcze większe niż obecny spadek.

Spadek ceny Bitcoina

W 2010 roku BTC stracił 94% swojej wartości od 14 września do 8 listopada. Następnie 2011 roku cena Bitcoin spadła z 32$ 8 sierpnia do $ 2 17 listopada, to spadek o 94%. Bitcoin w 2018  ATH (najwyższą cenę historii) miał  7 stycznia, gdy jego cena wynosiła $ 17.579 według CoinMarketCap. Oznacza to, że od tego czasu BTC stracił około 61% swojej wartości.

To, czy Bitcoin będzie dalej spadać, czy już osiągnął dno, to coś, co tylko czas pokaże. Znany analityk Tone Vays powiedział, że 4975 USD jest  optymistycznym” scenariuszem niedźwiedzich cen rynkowych. Jeśli jednak jest coś, co mówi nam historia, to niezależnie od tego, jak duży spadek się trafi, cena Bitcoina zawsze się poprawia i za każdym razem robi to lepiej niż wcześniej.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.