Binance dodaje pary handlowe TRX/XRP i XZC/XRP

Home » Altcoiny » Binance dodaje pary handlowe TRX/XRP i XZC/XRP
Binance dodaje pary handlowe TRX/XRP i XZC/XRP
26 grudnia 2018 przez w kategorii Altcoiny, Giełdy

Największa na świecie pod względem volumenu giełda kryptowalut – Binance ogłosiła dodanie dwóch, nowych par handlowych, które zostaną dodane z Ripple (XRP) na Tron (TRX) i Zcoin (XZC).

Niezależnie od tego, co wielu sympatyków kryptowalut sądzi na temat Ripple, nie ma wątpliwości, że XRP udowodnił swoją pozycje na rynku podczas obecnej bessy.

Binance pary handlowe

We wrześniu 2018, kiedy większość kryptowalut zaliczyła ostre spadki, cena Ripple wzrosła o 200% czyniąc XRP drugą największą kryptowalutą pod względem kapitalizacji rynkowej, zaraz po Bitcoinie, spychając Ethereum na 3 miejsce.

Pozycja Ripple’a – pomimo obecnego rynku niedzwiedzia – świadczą o jego rosnącej popularności i znaczeniu na rynku kryptowalut. Prawdopodobnie jest to głównym powodem dlaczego Binance dodał XRP jako bazową parę walutową na swojej giełdzie.

Na początek Binanice doda tylko dwie pary handlowe TRX/XRP i XZC/XRP. Według niektórych ekspertów dodanie XRP jako waluty bazowej pary zmieni sposób, handlu na rynku altcoinów. Jak dotąd to ETH był znaczącą i podstawową parą dla większości altcoinów. Większość osób również oceniała rynek altcoinów w cenie ETH. Było tak głównie dlatego, że w ciągu ostatnich dwóch lat ETH był używany w ICO.

Rosnący wolumen Ripple

Dodanie pary XRP, zwiększy również wolumen obrotu XRP. Obecnie inwestorzy mogą wymieniać swoje altcoiny na XRP, co powinno oznaczać większą liczbę kupujących i sprzedających XRP w niedalekiej przyszłości. Nie musi to oznaczać gwałtownego wpływu na cenę cenę XRP – ale z pewnością decyzja będzie miała wpływ na wolumen obrotu kryptowaluty.

Obecnie według CoinMarketCap.com Ripple znajduje się na drugim miejscu pod względem kapitalizacji rynkowej, a jego cena wynosi ok. 0,37 USD.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego