Poradnik Binance – krok, po kroku.

Home » Poradniki » Poradnik Binance – krok, po kroku.
28 maja 2018 by
Poradnik Binance – krok, po kroku.

Poradnik do giełdy Binance. Jest to jedna z największych giełd kryptowalut. Działa od połowy 2017 roku. Mimo, że działa dość krótko zbiera bardzo pozytywne opinie. Poradnik pokaże Ci jak rozpocząć handel na giełdzie.


Pełną instrukcję jak kupować na największej platformie kryptowalutowej na świecie znajdziesz w tym poradniku do Binance. Jest tam też opis panelu zarządzania kontem oraz wiele przydatnych wskazówek na temat funkcji giełdy i zachowania bezpieczeństwa.


Krok 1: Rejestracja na Binance

Kliknij tutaj, aby przejść do Binance – link otworzy się w nowym oknie, dzięki czemu nadal będziesz mógł postępować zgodnie z tym przewodnikiem. Najlepiej dodać stronę do zakładek w przeglądarce, żeby zawsze wchodzić na prawdziwą stronę, anie jej kopie wykonaną przez hakerów.

binance rejestracja

Ukończ proces rejestracji

Kliknij przycisk „Register”, który znajduje się w prawym rogu strony i podaj wszystkie wymagane informacje (pamiętaj, aby ustawić silne hasło – zapisz je w bezpiecznym miejscu). Po zarejestrowaniu musisz potwierdzić swój adres e-mail.

rejestracja na binance

Załóż konto BEZ weryfikacji

 Krok 2: Zapoznaj się z informacjami Binance

Gdy logujesz się po raz pierwszy, pojawi się okno informujące, o tym że inwestowanie wiąże się z ryzykiem. Musisz zaakceptować wszystkie zgody (zaznaczając je), a następnie kliknąć na „I understand, continue”. Tutaj osobny artykuł z informacjami o giełdzie Binance.

poradnik binance

Krok 3: Włącz uwierzytelnianie 2-czynnikowe (2FA)

Gdy logujesz się po raz pierwszy, pojawi się okno pop-up i poprosi o włączenie 2FA. Pomoże to zwiększyć twoje bezpieczeństwo. Jeśli dopiero zaczynasz korzystać z usługi 2FA, musisz pobrać aplikację Google Authenticator na swój smartfon. Istnieje również możliwość użycia kodu SMS wysłanego na telefon komórkowy, co zwiększy bezpieczeństwo, ale nie tak bardzo, jak aplikacja uwierzytelniająca od Google.

Krok 4: Wpłać środki

Teraz powinieneś być gotowy do złożenia pierwszego depozytu! W prawym górnym rogu głównego menu znajdziesz kartę o nazwie „Funds”. W tym celu wybierz przycisk „Deposits”, a otworzy się strona depozytu:

jak kupować binanceTutaj możesz wybrać kryptowalute, którą chcesz wpłacić. Po naciśnięciu przycisku wpłaty Binance utworzy dla ciebie nowy dedykowany portfel (jest to portfel należący do twojego konta w Binance).

Teraz wyślij coiny z własnego portfela (lub innej giełdy) na nowy wygenerowany adres.

Załóż konto BEZ weryfikacji

Pamiętaj, aby zawsze wysyłać poprawne coiny do właściwego portfela, bo w innym przypadku stracisz je. Na przykład nie wysyłaj Ethereum do adresu Bitcoin, tylko Ethereum do Ethereum i BTC do BTC, a nie Bitcoin na portfel Bitcoin Cash.

instrukcja

jak kupować

Jeśli interesuje Cię platforma, która dzieli się zyskiem z opłat transakcyjnych pobieranych od użytkowników zobacz opis giełdy Bibox. Kupując coiny możesz otrzymywać cotygodniowy dochód wypłacany w ETH.

Poradnik jak kupować na Binance

Wbrew pozorom jest to bardzo proste. Masz do wyboru dwa panele giełdowe. Wybierz „Basic Exchange” w punkcie menu „Exchange”.

poradnik  wpłaty

Teraz wybierz żądaną parę z prawego panelu. Na przykład: Weźmy IOTA do BTC. W exchange -> basic przejdź do pola wyszukiwania po prawej stronie i wyszukaj ITOA (jest to najszybszy sposób na znalezienie pary). Jeśli masz LTC, z innej giełdy najpierw wymień go na BTC w ramach pary LTC / BTC

poradnik wypłaty

U dołu strony możesz zobaczyć „Kup IOTA”, „cena”, „kwota”, „prowizja”, „Razem” i „Sprzedaj IOTA” (wszystko z angielskiego).

Jeśli chcesz użyć całej kwoty swojej kryptowaluty, aby kupić IOTA wybierz 100%, jeśli chcesz kupić tylko 25% wybierz 25%

Kliknij przycisk „BUY IOTA”, a zobaczysz saldo w sekcji Funds > Withdrawals

Jak widać powyżej, lewy panel wyświetla listę obecnych ofert. W środku widzimy ostatnią cenę, a także wykres.

binance poradnik panelAby kupić (Limit): Ustaw żądaną cenę, wybierz kwotę (jednostki IOTA lub wybierz procent wszystkich Bitcoinów). Całkowity BTC (koszt) zostanie wówczas obliczony. Sprzedaż IOTA dla BTC będzie taka sama jak ten sam proces odwrócony.

Jeśli chcesz kupić po cenie rynkowej, wybierz opcję Market z górnego menu. Limit zatrzymania jest bardziej zaawansowany i pozwala ustawić stop loss lub zatrzymać zlecenia kupna – coś, z czym możesz się bawić, gdy jesteś bardziej doświadczony!

Tags:,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego