Binance otwiera giełdę córkę w Ugandzie!

Home » Giełdy » Binance otwiera giełdę córkę w Ugandzie!

Binance w ugandzie

Binance otwiera giełdę córkę w Ugandzie

Nawet przy spadających cenach kryptowalut Binance wydaje się nie przejmować tym faktem. Giełda należąca do Changpeng Zhao odważyła się wyruszyć do Afryki, aby uruchomić jedną z największych na kontynencie giełd z obsługą FIAT.

„Zespół Binance pragnie ogłosić naszą pierwszą pełną giełdę kryptowalut – Binance Uganda! Rejestracje dla Binance Uganda została otwarta, a pierwszych 20 000 użytkowników, którzy zarejestrują się na stronie www.binance.co.ug, otrzyma 0,5 BNB – deklaruje zespół Binance.

Największa na świecie giełda kryptowalut otworzyła giełdę w Afryce, aby po raz pierwszy zaoferować obsługę FIAT-Crypto.

Dostęp Ugandyjczyków do usług finansowych gwałtownie zwiększył się w ostatnich latach, dzięki cyfryzacji poprzez szerokie zastosowanie mobilnych platform bankowych. Według raportu Banku Światowego, ponad połowa dorosłych mieszkańców Ugandy ma teraz dostęp do konta w oficjalnej instytucji finansowej.

Liczba ta jest prawie dwa razy większa niż w 2009 r. Mimo to, tylko około 16% pełnoletnich mieszkańców tego kraju przechowuje swoje oszczędności w zarejestrowanych instytucjach finansowych, co wskazuje na potrzebę dalszego rozwoju sektora finansowego.

Na początku tego roku platforma ogłosiła także plany uruchomienia zdecentralizowanej giełdy kryptowalut, aby umożliwić inwestorom handlowanie kryptowalutami w systemie peer-to-peer, obsługiwanym przez rozproszone serwery. Zobacz również poradnik jak kupować na Binance.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego