Binance stworzy fundusz gwarancyjny “SAFU”

Home » Giełdy » Binance stworzy fundusz gwarancyjny “SAFU”
Flyingatom - Kantor Bitcoin

Źródło grafiki - Youtube: Bizonacci

Binance stworzy fundusz gwarancyjny “SAFU"

Największa giełda kryptowalut na świecie – Binance poinformowała, że planuje założyć fundusz odzyskiwania aktywów i podjąć kolejne działania po gwałtownym skoku ceny kryptowaluty Syscoin (SYS), która wystrzeliła na krótki czas do astronomicznej wartości 96 BTC (ponad 625 tys. USD), podczas gdy chwile przed była notowana po ok. 3400 Satoshi (ok. 0.22 dolara). Tak nienaturalny wzrost ceny SYS był prawdopodobnie dziełem ataku hakerskiego.

Giełda w wydanym oświadczeniu wyjaśnia działanie SAFU, oraz przedstawia podjęte działania po dzisiejszym incydencje z SYS:

Drodzy Binancianie,

W dniu 03/07/2017 o godzinie 22:18:00 polskiego czasu (20:18:00 UTC), wykryliśmy podejrzaną aktywność handlową, która miała miejsce na wybranych kluczach API. Aktywność ta uruchomiła nasz automatyczny System Zarządzania Ryzykiem. W związku z powyższym Binance podjęło decyzję o czasowym zablokowaniu handlu, wypłat oraz innych funkcji na kontach użytkowników.

W związku z tym incydentem, następujące działania zostały przez nas podjęte:

– W celu zwiększenia bezpieczeństwa naszych użytkowników interfejsu API, usunęliśmy wszystkie istniejące klucze interfejsu API oraz zwróciliśmy się do wszystkich użytkowników API o ponowne utworzenie kluczy API. Zachęcamy naszych użytkowników do dbania o bezpieczeństwo kluczy API w przyszłości:
a) Jeśli nie jesteś regularnym użytkownikiem API, nie twórz kluczy API.
b) Nie zezwalaj żadnym osobom postronnym na dostęp do Twojego osobistego klucza API.
c) Użyj funkcji “bezpiecznych adresów IP” (ang. whitelist), aby upewnić się, że wygenerowany klucz jest dostępny tylko dla Ciebie (Twoich urządzeń).

Wycofaliśmy nieregularne/podejrzane transakcje.

W przypadku użytkowników, którzy zostali dotknięci negatywnymi skutkami gwałtownego wzrostu ceny SYS, Binance zaoferuje dokonywanie transakcji handlowych bez opłaty (prowizji) w okresie od 2018/07/05 do 2018/07/14. Jeśli sprzedałeś SYS podczas incydentu i uważasz, że wpłynęło to negatywnie na Twoje saldo, otwórz zgłoszenie do pomocy technicznej

W przypadku wszystkich innych użytkowników Binance, oferujemy rabat w wysokości 70% od opłat transakcyjnych zapłaconych przez Was w okresie od 2018/07/05 do 2018/07/14. Rabat zostanie przyznany w formie tokenu BNB, a ostateczna wysokość uzależniona jest od ceny zamknięcia w dniu 2018/07/14.

W celu zabezpieczenia interesów wszystkich naszych użytkowników, Binance utworzy specjalny fundusz Secure Asset Fund for Users (SAFU). Począwszy od 14/07/2018, 10% środków jakie uzyskamy z prowizji za transakcje użytkowników deponować będziemy w tym funduszu. Fundusz przeznaczony będzie na ekstremalne przypadki i incydenty. Środki na nim zdeponowane będą przechowywane na osobnym zimnym portfelu (ang. Cold wallet).

Od momentu powstania, Binance zawsze kładzie bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo swoich użytkowników oraz szerzenie informacji na temat kryptowalut. W pierwszym roku funkcjonowania, Binance osiągnęło niesamowity wzrost (m.in liczby użytkowników).

Za tym wzrostem pojawiło się również i wiele problemów. Aby stać się silniejszymi, musimy wspólnie zastanowić się nad nimi, uczyć się od nich i poprawić siebie nawzajem. Z doświadczenia wiemy też, że będziemy ciągle poddawani presji i testom. Wierzymy jednak, że każdy taki test (jak ten) sprawia, że wychodzimy z niego silniejsi i bardziej doświadczeni. Co ważne, jedynie walcząc wspólnie, po jednej stronie sprawimy, że przemysł kryptowalutowy ruszy do przodu.

Dziękujemy wszystkim tym, którzy nam kibicują, którzy nas popchnęli do działania. Jesteśmy otwarci na Wasze komentarze, sugestie i opinie. Dziękujemy, że jesteście z nami w trakcie naszej wspólnej podróży. Binance nadal prze do przodu.

KryptoBot - asystent inwestycyjny <
Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,431.53
Ethereum (ETH)
$210.42
Bitcoin Cash (BCH)
$430.87
XRP (XRP)
$0.350955
Litecoin (LTC)
$54.39
Cardano (ADA)
$0.073490
IOTA (MIOTA)
$0.53
Dash (DASH)
$191.77
NEM (XEM)
$0.086380
Monero (XMR)
$112.18
Stellar (XLM)
$0.208986
EOS (EOS)
$5.27
TRON (TRX)
$0.020210
Binance Coin (BNB)
$9.69
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.