Binance uruchamia wymianę typu „fiat-to-crypto” w Liechtensteinie

Home » Giełdy » Binance uruchamia wymianę typu „fiat-to-crypto” w Liechtensteinie

W czwartek Binance zapowiedziało powstanie ich nowej giełdy z obsługą FIAT w Liechtensteinie. Binance LCX jest wspólnym przedsięwzięciem największej na świecie giełdy kryptowalut Binance i LCX (Liechtenstein Cryptoassets Exchange).

Według opublikowanego komunikatu prasowego , Binance będzie zapewniał obsługę technologiczną, podczas gdy Binance LCX zajmie się wszystkim innym. Binance LCX będzie składać się z małego zespołu (ok. 10-15 osób) pracujących w biurze Liechtensteine.

Binance LCX będzie oferować handel między frankami szwajcarskimi (CHF) i euro (EUR) dla wszystkich głównych kryptowalut. Zapowiedziano również stopniowe dodawanie nowych altcoinów, wraz z rozwojem giełdy.

Dyrektor generalny Binance, Chanpeng „CZ” Zhao, skomentował nowe przedsięwzięcie:

Wierzę, że Binance LCX stworzy stabilną i niezawodną giełdę „fiat-crypto” dla profesjonalnych i regularnych inwestorów. Mam nadzieję, że Binance LCX wprowadzi nowe standardy w zakresie użyteczności i akceptacji dla branży blockchain…

Binance wybrał Liechtenstein ze względu na położenie geograficzne (w samym sercu Europy) i będące częścią Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG); ta „strategiczna lokalizacja umożliwia dostęp do rynku i dalszy rozwój w Europie”. Liechtenstein niedawno wprowadził nowe prawo dotyczące blockchain, które zapewnia firmom i klientom pewność prawną i regulacyjną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.