Binance zebrało ponad 410 000 $ dla ofiar powodzi w Japonii

Home » Giełdy » Binance zebrało ponad 410 000 $ dla ofiar powodzi w Japonii

9 lipca giełda kryptowalut Binance ogłosiła decyzję o przekazaniu 1 miliona dolarów mieszkańcom zachodnich regionów Japonii, gdzie poważna powódź pochłonęła życie ponad 200 osób i zniszczyła znaczną część infrastruktury.

Dodatkowo dyrektor generalny Binance Changpeng Zhao wezwał inwestorów kryptowalut i właścicieli startupów do wspólnej pomocy Japończykom, jednocześnie prosząc o przekazanie darowizn w postaci kryptowalut, aby pomóc ludziom, którzy walczą o przetrwanie w dotkniętych katastrofą prefekturach Hiroshima i Okayama.

Binance przekaże pomoc ofiarom powodzi

W ciągu zaledwie siedmiu dni społeczność Binance przekazała około 410 000 $ w ETH i ponad 30 innych rodzajach tokenów ERC20. Kwota ta zostanie dodana do 1 miliona dolarów przekazanych na Binance z własnych środków.

„W naszej krypto-społeczności są wielkie serca, dziękuję za hojność i starania, aby nasza mała Ziemia była lepszym miejscem”, napisał Changpeng Zhao na swoim koncie na Twitterze

Jako że Binance nie prowadzi działalności w Japonii, darowizna zostanie przekazana regionom dotkniętym katastrofą w kilku rundach za pośrednictwem lokalnego partnera.

W pierwszym etapie firma zamieni tokeny warte 50 milionów jenów japońskich na Bitcoin i wyśle ​​je na adres Bitcoin partnera. Po tym, jak partner zamieni otrzymane krypto na walutę japońską, dwie oficjalnie zarejestrowane organizacje nienastawione na sprzedaż w prefekturach Hiroszima i Okayama aktywnie zaangażowane w udzielanie pomocy otrzymają 25 milionów jenów za pośrednictwem przelewu bankowego.

Binance omówił już tę kwestię z przywódcami NPO, aby upewnić się, że pieniądze otrzymane w ramach pierwszej rundy darowizny zostaną wykorzystane w celu stymulowania działań naprawczych w regionach dotkniętych powodzią.

Obecnie dziesiątki tysięcy ludzi żyje w ciągłym stresie. Niektórzy wrócili do zniszczonych domów. Ponad 5000 obywateli przebywa w tymczasowych schroniskach i nikt nie wie, kiedy będą mogli wrócić do domu.

Sprawdź poradnik na temat Binance. Dowiesz się z niego jak poruszać się po giełdzie i kupować kryptowaluty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.