BitBay dodaje następne kryptowaluty na swoją giełdę!

Home » Giełdy » BitBay dodaje następne kryptowaluty na swoją giełdę!
BitBay dodaje następne kryptowaluty na swoją giełdę!
29 stycznia 2019 przez w kategorii Giełdy

Na giełdzie BitBay pojawiły się dzisiaj 3 nowe waluty, w tym Stellar, którego sieć jest w stanie przetworzyć aż 1000 transakcji na sekundę! Użytkownicy platformy mogą też korzystać z nowych rynków XBX oraz BCP. Stellar, którego sieć jest w stanie przetworzyć aż 1000 transakcji na sekundę! Użytkownicy platformy mogą też korzystać z nowych rynków XBX oraz BCP.

Giełda BitBay wczoraj poinformowała o uruchomieniu handlu na Bitcoin BSV, a dziś zaskakuje wiadomością o dodaniu możliwości handlu coinami Stellar we wszystkich czterech parach. Kupimy i sprzedamy go za złotówki, euro, dolary oraz Bitcoiny. Warto również zwrócić uwagę na pary krypto-krypto, bo na tych rynkach z prowizją maker gramy za 0%!

Stellar XLM

Jest to jedna z najszybszych sieci kryptowalutowych. 1000 transakcji na sekundę, przy zaledwie 25 w przypadku sieci Ethereum, otwiera szersze perspektywy na zastosowania kryptowalut jako metody płatności. Potencjał ten został już zauważony przez IBM, z którym Stellar intensywnie współpracuje. Głównym założeniem projektu jest połączenie banków, operatorów płatności oraz konsumentów poprzez własną sieć, umożliwiając tym samym przesyłanie pieniędzy tanim kosztem niezależnie od lokalizacji i samej waluty jaką odbiorca ma otrzymać.

Coiny Stellar są nazywane Lumenami (XLM) i ich nakład został wyemitowany wraz z początkiem istnienia sieci. Według CoinMarketCap.com pod względem kapitalizacji rynkowej XLM zajmuje miejsce w pierwszej dziesiątce kryptowalut, a jego kapitalizacja rynkowa liczona na styczeń 2019 roku wynosi 1 969 884 728 USD.

Oprócz Stellara na BitBay dostępne są od dzisiaj rynki tokenów Bitex (XBX) oraz BCP

XBX czyli Bitex Global XBX Coin należy do grupy tzw. “utility token”. Stworzono go w celu wypromowania, napędzenia oraz umożliwienia klientom korzystania z funkcjonalności eko-systemu BiteX. Jego założeniem jest dostarczanie pełnej oferty bezpiecznych usługi bankowe i płatnicze oraz umożliwienie wymiany.

Token BCP jest częścią projektu z polskim rodowodem – platformy Blockchain Poland, na której będzie służył jako nowoczesny środek płatniczy i rozliczeniowy. Ponadto będzie pełnił funkcję prawa majątkowego, będącego udziałem w projekcie, bądź firmie pozwalające na czerpanie korzyści w postaci dywidendy. BCP jest platformą umożliwiającą zarówno rozwój jak i finansowanie start-upów, które bazują na technologii blockchain.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego