BitBay ogłasza współpracę z Neufund

Home » Giełdy » BitBay ogłasza współpracę z Neufund

BitBay i NeufundBitBay, jedna z największych europejskich giełd kryptowalut ogłosiła współpracę z Neufund, który umożliwia pozyskanie finansowania na swoją działalność w zamian za emisję tokenów opartych na protokole Ethereum. Zlokalizowana na Malcie giełda dołączyła tym samym do rosnącej społeczności inwestorów obracających tokenami. Dzięki partnerstwu obu firm, inwestorzy będą mogli kupować tokeny udziałowe (Equity Token Offerings) za waluty fiat.

BitBay i Neufund współpracują

Według badań przeprowadzonych przez Polymath, rynek tokenów inwestycyjnych do 2020 roku osiągnie wartość 10 bilionów USD. Tokenowe papiery wartościowe przyniosą bardzo potrzebną tradycyjnym aktywom inwestycyjnym płynność, w tym instrumentom kapitałowym. Dzisiejsze ogłoszenie oznacza, że BitBay będzie pierwszym miejscem, umożliwiającym sprzedaż tokenów za fiat currency, czyli przy pomocy tradycyjnych walut jak euro, dolary czy złotówki.

Współpraca Neufund umożliwi pojawienie się tokenów inwestycyjnych na BitBay. I to w sposób, który jest w pełni zgodny z prawem. Mamy niewątpliwy zaszczyt znaleźć się wśród pionierów wdrażania equity tokenów do całodobowego handlu kryptowalutowego” – komentuje Paweł Sobków, CEO Pinewood (firmy będącej operatorem BitBay).

BitBay niedawno przeniósł swoją działalność na Maltę. Na tej wyspie również Neufund ogłosił partnerstwo z MSX, spółką zależną od maltańskiej giełdy, w celu stworzenia pierwszych w pełni regulowanych aktywów kryptograficznych giełdowych wraz z tradycyjnymi instrumentami finansowymi. Malta, państwo członkowskie UE, niedawno przyjęło 3 ustawy regulujące DLT.

Udział w Zyskach Giełdy - Wypłaty co Tydzień w ETH

W przypadku Neufund jest to kolejny krok w kierunku stania się pierwszą kompleksową platformą emisji pierwotnej dla tokenów inwestycyjnych, w szczególności tokenów własności. Już siedem firm z pięciu krajów ogłosiło swoje plany wprowadzenia tokenów udziałowych za pośrednictwem Neufund, a ponad tysiąc inwestorów zadeklarowało inwestycje.

„Z wielką ekscytacją witamy BitBay wśród naszych partnerów. Misją firmy Neufund jest ułatwianie pozyskiwania funduszy dla firm, przynosząc inwestorom znacznie bardziej płynne aktywa inwestycyjne. Nasze partnerstwo pozwoli inwestorom na upłynnienie swoich inwestycji bezpośrednio poprzez waluty fiat.” – komentuje Zoe Adamovicz, prezes i współzałożyciel firmy Neufund.

O Neufund

Neufund to platforma z siedzibą w Berlinie, której ideą jest, by zmienić funkcjonowanie venture capital za pomocą blockchain i stworzyć ekosystem łączący inwestorów ze startupami. Tokeny udziałowe (ETO) to nowatorski sposób pozyskiwania funduszy, który pozwala dowolnemu przedsiębiorstwu (opartemu na blockchain lub nie) na wydawanie tokenów własności na Blockchainie.ETO to hybrydowy model inwestycyjny łączący zalety IPO, ICO i VC. Platforma Neufund to oferta rynku pierwotnego dla pozyskiwania kapitału, która już przyciągnęła uwagę inwestycyjną od znaczącej grupy inwestorów, w tym Frank Thelen (Freigeist), Christophe Maire (Atlantic Labs), Alexander Lange (Index Ventures) i Max Kordek (Lisk).

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.