Giełda BitBay – Opis polskiej giełdy kryptowalut – Zobacz wady i zalety

Home » Altcoiny » Giełda BitBay – Opis polskiej giełdy kryptowalut – Zobacz wady i zalety
24 marca 2019 by
Giełda BitBay – Opis polskiej giełdy kryptowalut – Zobacz wady i zalety

Giełda BitBay to doskonała propozycja platformy kryptowalutowej dla wszystkich początkujących traderów, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z walutami wirtualnymi. Także doświadczeni użytkownicy powinni być zadowoleni z wysokiej jakości usług oferowanych przez giełdę BitBay.

Polska platforma transakcyjna zdobyła międzynarodową sławę i wciąż dąży do poszerzania swojego zasięgu. Sprawdźmy, co może nam zaoferować platforma ciesząca się pozytywnymi opiniami wielu tysięcy klientów z całego świata.

Obszerny tekst na temat tej platformy znajdziesz w poradniku do giełdy Bitbay. Są tam informacje o obsługiwanych kryptowalutach, prowizjach oraz opis dostępnych zleceń.

Giełda Bitbay – Najważniejsze informacje

BitBay to piękna historia pewnego człowieka z Piekar Śląskich. Sylwester Suszek, główny założyciel giełdy wprowadził swój pomysł w życie już w 2013 roku, gdy waluty wirtualne w Polsce nie cieszyły się jeszcze dużą popularnością. W roku 2017 bywały miesiące w których obrót platformy był większy niż na polskiej Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW).

Rejestracja giełdy na Malcie

Obecnie serwis jest zarejestrowany na Malcie. Suszek w ten sposób postanowił zwiększyć zasięg działalności platformy, a także uwolnić się od zaściankowości polskich władz, które postanowiły możliwie jak najmocniej utrudnić giełdzie legalne funkcjonowanie. To przykre, że doceniona na całym świecie giełda BitBay musiała uciekać ze swojej ojczyzny.

Obsługa polskiej złotówki PLN

Platforma i wszystkie transakcje nie są anonimowe, ale z drugiej strony, stają się dużo wygodniejsze. Giełda obsługuje bowiem trzy waluty fiducjarne: PLN, EUR oraz USD. To sprawia, że nowi użytkownicy nie muszą dysponować walutą wirtualną w portfelu by rozpocząć inwestowanie. Platforma umożliwia wygodny handel kilkudziesięcioma dostępnymi kryptowalutami. Serwis słynie również z bardzo dobrych zabezpieczeń co pozwoliło uniknąć ataków hackerskich.

Recenzja Bota do BitBay

Jakie możliwości oferuje nam giełda kryptowalut BitBay?

W odróżnieniu od wielu innych serwisów, giełda BitBay umożliwia rozpoczęcie handlu bez konieczności posiadania walut wirtualnych. Użytkownicy mogą skorzystać z tradycyjnej waluty aby pozyskać odpowiednie kryptowaluty. Z całą pewnością jest to jedna z ważniejszych zalet, dzięki której serwis zbiera bardzo przychylne opinie na całym świecie.

Trzy waluty fiducjarne oraz ponad dwadzieścia walut wirtualnych. W porównaniu z wieloma innymi giełdami jest to dosyć wąski zakres. Brak mniej popularnych kryptowalut to jeden z większych mankamentów giełdy. Warto jednak pamiętać, że platforma wciąż się rozwija i oferuje kolejne możliwości. Dosyć istotną wadą tej platformy transakcyjnej są prowizje.

Rejestracja na Bitbay i weryfikacja konta

Giełda Bitbay wymaga weryfikacji co wiążę się z pewnymi ograniczeniami. Użytkownicy w trakcie rejestracji muszą podać swoje dane osobowe. Przez długi okres czasu nie było obowiązku ich weryfikacji. Niedawno sytuacja uległa jednak zmianie.

Osoby, które będą dokonywały transakcji przy użyciu walut fiducjarnych muszą zweryfikować prawdziwość danych wpisanych w formularzu rejestracyjnym. Proces weryfikacji polega na przesłaniu skanu dokumentu tożsamości. Dopiero wtedy użytkownik otrzymuje pełny dostęp do giełdy BitBay.

Jeśli szukasz giełdy bez weryfikacji sprawdź artykuł na temat Binance – największej na świecie platformy umożliwiającej handel kryptowalutami.

Wpłaty i wypłaty

Swoje konto w serwisie możemy zasilić za pośrednictwem wielu metod: karty płatniczej, przelewu bankowego, przekazu pocztowego oraz oczywiście tradycyjnych portfeli kryptowalutowych. Niestety, niektóre metody wpłaty są obciążone drobnymi prowizjami.

bitbay opis wpłaty

Możliwe sposoby płatności na giełdzie BitBay

Sprawa wygląda podobnie w przypadku wypłaty. Na szczęście nie są to wysokie prowizje, które zaburzałyby ogólnie pozytywny opis BitBay. Niemniej jednak należy odnotować, ze wiele giełd oferuje darmowe depozyty i wypłaty.

Recenzja Bota do BitBay

Wysokość prowizji

Z jednej strony 0,43% na transakcji to nie dużo, ale biorąc pod uwagę, ze coraz więcej giełd proponuje prowizje 0,1 lub 0,05%, taryfy ustalone na BitBay są niestety dosyć wysokie. Szczególnie, że prowizjami obciążone są również wpłaty i wypłaty. Ten mankament często pojawia się w opiniach klientów. Być może migracja siedziby firmy na Maltę pozwoli nieco obniżyć obowiązujące koszty.

Zespół zarządzający giełdą twierdzi, że duża część środków pozyskanych za sprawą prowizji jest przeznaczona na udoskonalanie platformy oraz wprowadzanie kolejnych udogodnień. Niewątpliwie jest w tym dużo prawdy. Prezentując obiektywny opis BitBay nie można nie wspomnieć o tym, że giełda od 2013 roku kontynuuje rozwój i podbija kolejne rynki.

Webinary i materiały szkoleniowe dla inwestorów sprawiają, że korzystanie z giełdy staje się dużo prostsze. Z kolei przejrzysta platforma transakcyjna pozwala szybko zaadaptować się w świecie wirtualnych nowym użytkownikom. Dlatego negatywne opinie powstające wyłącznie ze względu na wysokie prowizje są trochę przesadzone. Patrząc na całokształt, pozyskiwane środki nie są bowiem wyrzucane w błoto.

Opinie klientów na temat giełdy BitBay

Ogólnie rzecz biorąc, giełda BitBay cieszy się bardzo pozytywnymi opiniami klientów. Platforma jest jedną z najbardziej znanych na całym świecie! To duży sukces biorąc pod uwagę, że przez wiele lat była zarejestrowana na polskim rynku, który jest bardzo nieprzyjazny kryptowalutom.

Pozytywne opinie Bitbay głównie dotyczą ogromnej wygody i funkcjonalności giełdy. Transakcje są bardzo proste i przejrzyste, dzięki czemu nie trzeba dysponować dużym doświadczeniem aby bez trudu rozpocząć handel kryptowalutami.

bitbay opinie kryptowaluty

Kryptowaluty dostępne na Bitbay – Powiększanie portfolio wpłynie na pozytywne opinie o giełdzie

Recenzja Bota do BitBay

Opinie na plus dotyczą także doskonałych zabezpieczeń, które gwarantują maksymalny poziom bezpieczeństwa naszym kryptowalutom. Na minus z całą pewnością należy zaliczyć wysokie w stosunku do innych giełd prowizje. To główny powód negatywnych opinii na temat BitBay.

Użytkownicy często wskazują, że o ile wyższe opłaty transakcyjne są do zaakceptowania, o tyle prowizje przy wpłatach i wypłatach to bardzo duży minus. Opis całokształtu jest jednak pozytywny. Na wysokie oceny giełdy wpływa również wysoki poziom obsługi klienta i możliwość szybkiego kontaktu z pomocą techniczną.

Główne zalety

  • możliwość korzystania z tradycyjnych walut
  • stosunkowo szeroki wybór par kryptowalutowych
  • prosta i przejrzysta platforma transakcyjna
  • ogólnodostępne webinary i materiały szkoleniowe dla użytkowników
  • sprawnie działający dział pomocy technicznej
  • ciągły rozwój i wprowadzanie nowych funkcji na giełdę
  • bardzo wysoki poziom bezpieczeństwa

Istotne wady

  • wysokie prowizje transakcyjne
  • prowizje przy wpłatach i wypłatach
  • konieczność przejścia procedury weryfikacyjnej

Czy warto handlować kryptowalutami na BitBay?

Biorąc pod uwagę całokształt, BitBay to naprawdę rzetelna i dobra propozycja zarówno dla początkujących jak i doświadczonych traderów. To jedna z najlepszych platform, które pozwalają szybko wejść do świata walut wirtualnych. Naszym zdaniem, przewaga zalet sprawia, że serwis zasługuje na bardzo pozytywne opinie i wysoką ocenę końcową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego