BitBay przeprowadził się na Maltę

Home » Giełdy » BitBay przeprowadził się na Maltę

Giełda BitBay oficjalnie na Malcie!

Dzisiaj tj. 29.05 giełda BitBay wydała oświadczenie w którym poinformowała o zawieszeniu działalności w Polsce i przenosi się na… Maltę.

Dziś na oficjalnym blogu BitBay pojawiła się wiadomość o następującej treści:

Z przyczyn od nas niezależnych BitBay sp. z o.o. postanowił o zawieszeniu działalności giełdy BitBay w Polsce. Jednocześnie giełda pod marką BitBay będzie prowadzona przez nowego dostawcę w przyjaznej kryptowalutom jurysdykcji Republiki Malty.

Działalność giełdy BitBay w Polsce wymaga współpracy z polskim bankiem. Niestety ostatni polski bank gotowy świadczyć nam usługi bankowe podjął jednostronną decyzję o zakończeniu współpracy z BitBay sp. z o.o. ze skutkiem na koniec maja. W tych okolicznościach dalsze świadczenie wysokiej jakości usług przez giełdę BitBay w Polsce nie jest możliwe. W związku z tym BitBay sp. z o.o. wypowiada zawartą z Użytkownikami umowę o świadczenie usług z zachowaniem miesięcznego okresu wypowiedzenia. Okres wypowiedzenia upływa 17 września 2018 roku.

Do końca 31 maja 2018 r. Użytkownicy będą mogli korzystać ze wszystkich funkcjonalności giełdy BitBay w Polsce. Po tym terminie korzystanie z rachunku PLN będzie niemożliwe. W dalszym ciągu aktywne będą wszystkie inne funkcje giełdy BitBay w Polsce. Po upływie okresu wypowiedzenia, czyli od dnia 18 września 2018 roku będzie możliwe jedynie dokonanie wypłaty całości środków zgromadzonych na koncie bez możliwości ich ponownej wpłaty. Od dnia 17 września 2018 obrót prowadzony przez giełdę BitBay w Polsce będzie zawieszony.

Zachęcamy do kontynuowania współpracy z marką BitBay. Po zalogowaniu do konta na stronie bitbay.net Użytkownik będzie miał możliwość otworzynia swojego konta BitBay na Malcie. Giełda prowadzona będzie przez nowego dostawcę na Malcie przy wykorzystaniu takiego samego oprogramowania co dotychczas giełda BitBay w Polsce, w oparciu o domenę bitbay.net i znak towarowy BitBay. Nowy dostawca uzyska prawo do korzystania ze wszystkich rozwiązań wypracowanych przez BitBay sp. z o.o. Dzięki temu giełda BitBay na Malcie będzie świadczyła usługi wysokiej jakości, jak dotychczas giełda BitBay w Polsce. Jednocześnie BitBay sp. z o.o. będzie nadal istnieć, przy czym podejmie się realizacji innych wyzwań niż prowadzenie giełdy kryptowalut.

BitBay od wielu miesięcy prowadził analizy w zakresie najbardziej przyjaznej dla kryptowalut jurysdykcji w Unii Europejskiej. Konstruktywne rozmowy z rządem Republiki Malty i korzystne otoczenie biznesowe dają BitBay pewność, że wybór jurysdykcji maltańskiej jest najlepszym rozwiązaniem.

Wszelkie pytania prosimy kierować na adres: support@bitbay.net

Często zadawane pytania

Co, jeśli przechodzicie z BitBay na Maltę?

1) Wasze środki są bezpieczne. Po przejściu na Maltę nic się nie zmienia. To nic nie kosztuje. Login i hasło oraz 2FA pozostają bez zmian. Stany sald będą w całości przepisane. Wystawione oferty również nie zostaną anulowane, a transakcje będą się dokonywać pomiędzy użytkownikami zarówno z Polski jak i Malty.

2) Jeśli macie zweryfikowane konto, to po przeniesieniu będzie ono nadal zweryfikowane.

3) Po przejściu na Maltę wpłaty i wypłaty PLN są dostępne. Obsługuje je POLSKI BANK. Wasze przelewy będą przechodziły równie szybko. Planujemy niebawem zwiększyć ilość sesji wychodzących od nas przelewów z 1 do 3 dziennie, aby jeszcze bardziej poprawić jakość korzystania z naszej platformy. Planujemy również integrację ekspresowych wpłat i wypłat.

4) Na BitBay Malta dostępne są wpłaty i wypłaty EUR i USD, a rachunki również są w polskim banku.

5) Wpłaty na Poczcie Polskiej oraz wypłaty w bankomatach dla klientów po przeniesieniu pozostają dostępne i działają jak do tej pory.

6) Wszystkie rynki do handlu pozostają dostępne i tylko pracujemy nad dodaniem nowych 

Co, jeśli nie zdecydujecie się przejść z BitBay na Maltę?

1) Jeśli ktoś nie zdecyduje się na założenie konta na Malcie, JEGO KONTO NIE ZOSTANIE ZABLOKOWANE i nie straci dostępu do środków na nim zgromadzonych. Wpłaty na konto w Polsce można dokonać najpóźniej 30 maja. Od 31 maja będzie możliwe jedynie dokonanie wypłaty całości środków zgromadzonych na koncie bez możliwości ich ponownej wpłaty.

2) Wszystkie rynki pozostają dostępne. Data 17.09 to data TEORETYCZNEGO wstrzymania usług dla użytkowników, którzy nie zdecydowali się na przeniesienie. Jeśli jednak ich ilość będzie duża, to będzie rozważana zmiana tego terminu.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tagi:,
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,950.30
Ethereum (ETH)
$146.65
XRP (XRP)
$0.321403
Bitcoin Cash (BCH)
$144.21
EOS (EOS)
$3.86
Stellar (XLM)
$0.089905
Litecoin (LTC)
$49.54
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024705
Cardano (ADA)
$0.045432
IOTA (MIOTA)
$0.303882
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.