BitClude pierwszą kryptogiełdą opartą o licencje MIP

Home » Giełdy » BitClude pierwszą kryptogiełdą opartą o licencje MIP

Giełda kryptowalut Bitclude ruszyła pełną parą! Na platformie początkowo dostępne są: Bitcoin, Litecoin, oraz Bitcoin Cash.

2 marca 2019 by
Photo: pixabay.com
BitClude pierwszą kryptogiełdą opartą o licencje MIP

BitClude pierwszą kryptogiełdą opartą o licencje MIP

Polski rynek kryptowalut i giełd ciągle się rozwija. Jakiś czas temu polskie giełdy kryptowalut przechodziły kryzys. Było to związane ze zmianami ustawodawczymi oraz skomplikowanymi procedurami podatkowymi. Jednym z przykładów turbulencji na tym rynku były przenosiny giełdy BitBay, która zakończyła swoją działalność na terenie Polski i przeniosła się na Maltę – gdzie ustawodawstwo jest znacznie łagodniejsze.

Na polskim rynku uruchomiona została niedawno nowa giełda, BitClude. Posiada ona licencję małej instytucji płatniczej MIP11/2019. Dzięki temu wszystkie płatności i obieg kapitału realizowane za jej pośrednictwem są w pełni legalne.

Proces rejestracji na giełdzie jest bardzo prosty i szybki, a konto można założyć pod tym linkiem.


źródło: bitclude.com

Giełda kryptowalut BitClude

BitClude na ten moment jest jedyną giełdą kryptowalut funkcjonującą zgodnie z polskimi przepisami. Współpraca z Komisją Nadzoru Finansowego oraz Panem Arturem Granickim (Dyrektor Departamentu Innowacji Finansowych w KNF) sprawiła, że zdobyła ona niezbędną licencją, dzięki której może prowadzić działalność gospodarczą jako instytucja płatnicza. W BitClude pracuje zespół doświadczonych ludzi, których pasją są kryptowaluty oraz technologia blockchain.

W chwili obecnej w giełdzie BitClude można pozyskiwać następujące kryptowaluty: BCH, BTC, LTC, które posiadają pary handlowe: GBP, EURO, USD i PLN.

Ekipa BitClude informuje, że wszystkie jej działania są zgodne z polskim prawem – dzięki temu wszyscy jej użytkownicy mogą czuć się bezpiecznie.

Mała Instytucja Płatnicza – co to takiego?

Przepisy dotyczące małych instytucji płatniczych nie są sprecyzowane w jasny sposób. Aby uzyskać wpis w tym rejestrze, należy spełnić szereg warunków. Komisja Nadzoru Finansowego wskazuje, że MIP jest rozwiązaniem dla przedsiębiorców planujących prowadzenie działalności w większym rozmiarze, czyli “w charakterze licencjonowanej krajowej instytucji płatniczej” i chcących przetestować działanie zaplanowanych rozwiązań na uregulowanym i nadzorowanym rynku finansowym.

Sprawdzenie zakresu usług płatniczych w ramach MIP umożliwia przedsiębiorcom przygotowanie ewentualnych wniosków o otrzymanie stosownego zezwolenia dla krajowej instytucji płatniczej, zaś Komisji Nadzoru Finansowego ocenić ten wniosek i w sposób sprawny go rozstrzygnąć.

Ograniczenia BitClude

W związku z tym, że w chwili obecnej BitClude jest wyłącznie małą instytucją płatniczą (w skrócie MIP), jej działanie jest obwarowane wieloma ograniczeniami. Chodzi tutaj między innymi o limity w kwotach transakcji płatniczych. Kolejne ograniczenie to limit depozytów – mogą one posiadać wartość maksymalną 2000 euro na każdego zarejestrowanego użytkownika giełdy.

Prezes giełdy BitClude, Jakub Wierzcholski w wywiadzie dla portalu PoznajRynek zwracał uwagę, że w tej chwili firma stawia w szczególności na inwestorów indywidualnych, zatem limit około 8000 złotych “nie jest taki straszny”. Dodawał również, że “w niedalekiej przyszłości limity depozytów zostaną podwyższone”. Oprócz tego zapewniał, że znacznemu rozszerzeniu ulegnie grupa docelowa klientów, ponieważ celem firmy jest ekspansja międzynarodowa.

Zapraszamy do rejestracji i dzielenia się opiniami w sekcji komentarzy poniżej!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,027.98
Litecoin (LTC)
$59.87
Stellar (XLM)
$0.110458
IOTA (MIOTA)
$0.297047
XRP (XRP)
$0.317365
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022727
Cardano (ADA)
$0.053071
Monero (XMR)
$54.16
Dash (DASH)
$91.92
NEO (NEO)
$9.27
Maker (MKR)
$697.26
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.