Bitbay zbiera kryptowaluty na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt

Home » Polska » Bitbay zbiera kryptowaluty na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt
Bitbay zbiera kryptowaluty na rzecz schroniska dla bezdomnych zwierząt
4 września 2018 przez w kategorii Polska

Po zimowych zbiórkach funduszy na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz dla Domu Dziecka Tęcza w Katowicach, prowadzonych przez polską giełdę kryptowalut – BitBay, nadszedł czas na letnie wsparcie potrzebujących. Tym razem pomoc otrzyma oddział Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Chorzowie.

BitBay – Zbiórka dla schroniska

Celem akcji jest pomoc podopiecznym chorzowskiego schroniska, które działa już od ponad 40 lat. Co roku przyjmuje około 1500 porzuconych, często chorych lub ciężko poszkodowanych zwierząt. Sezon urlopowy jest okresem kiedy pod opiekę placówki trafia najwięcej potrzebujących czworonogów – w większości wyrzucanych przez swoich nieodpowiedzialnych właścicieli. Duża część niechcianych zwierzaków jest w bardzo złym stanie fizycznym – odwodniona czy wygłodzona.

Wymagają one specjalistycznej opieki  – począwszy od karmy, drogich leków czy nierzadko skomplikowanych operacji, takich jak między innymi zespalanie łap czy drutowanie żuchwy. Zabiegi te, a także utrzymywanie schroniska są niewiarygodnie drogie. Leczenie pojedynczego zwierzaka to nieraz koszt przekraczający 1 000 złotych. Pomoc człowieka jest tak niezwykle ważna, a każda darowizna daje szansę podopiecznym schroniska na lepszy byt.

Priorytetem dla nas zawsze było niesienie doraźnej pomocy tym zwierzętom, które są w najtrudniejszej sytuacji. Naszym podopiecznym zapewniamy 24 godzinną opiekę weterynarzy, ciepłe i suche schronienie oraz karmę. Staramy się ratować poszkodowane zwierzaki i zapewnić im powrót do pełnej sprawności. Niestety ludzkiemu okrucieństwu często nie ma końca, a wakacyjnych interwencji ciągle przybywa

komentuje Stanisława Psonka, prezes Oddziału TOZ w Chorzowie.

Zbiórka to nie tylko niesienie pomocy potrzebującym, ale także szerzenie ideologii kryptowalut. To nie pierwsza taka akcja BitBay. Od początku swojej działalności giełda aktywnie bierze udział w akcjach charytatywnych, razem ze społecznością kryptowalut zbierając środki na potrzebujących. W przeciągu 4 lat giełda grała trzykrotnie z WOŚP oraz dwukrotnie dla katowickiego Domu Dziecka “ Tęcza”, a suma środków zebrana podczas wszystkich akcji to ponad 160 000 złotych.

Wierzymy w hojność ludzi ze świata kryptowalut. Patrząc po sukcesach wszystkich poprzednich zbiórek jestem pewien, że wspólnie uda nam się osiagnąć cel. Niejednokrotnie pokazaliśmy ile serca jesteśmy w stanie okazać potrzebującym. Zwierzęta nie potrafią sobie same pomóc, dlatego tak ważna jest nasza rola.

komentuje Sylwester Suszek, założyciel giełdy BitBay.

Zbiórka jest prowadzona we wszystkich kryptowalutach i tokenach dostępnych na giełdzie BitBay, w tym między innymi BTC, ETH czy NEU.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego