Bitcoin “zmarł” 90 razy w 2018 roku

Home » Bitcoin » Bitcoin “zmarł” 90 razy w 2018 roku
Bitcoin “zmarł” 90 razy w 2018 roku
25 grudnia 2018 przez w kategorii Bitcoin
Zdjęcie: EivindPedersen / pixabay.com

W 2018 roku media “pogrzebały” Bitcoina ponad 90 razy.

Za każdym razem gdy cena Bitcoina gwałtownie spada na portalach informacyjnych pojawiają się pogłoski że “Bitcoin umiera”, poprzednio jak i tym razem wydają się one mocno przesadzone.

Zgodnie z danymi ze strony 99bitcoins.com, która zapisuje linki do artykułów przewidujących upadłość Bitcoina media uznały największą kryptowalutę za martwy projekt ponad 90 razy w 2018 roku. To niewiele mniej niż rok temu, gdy liczba ta wynosiła 125 razy.

Pomimo fali krytyki, oraz chęci, aby raz na zawsze pogrzebać Bitcoina kryptowaluta nigdy nie była tak popularna. W czasie gdy cena Bitcoina gwałtownie spadła, wyszukiwarka Google odnotowała wzmożone zainteresowanie tematem.

Bitcoin częściej wyszukiwany w Google

Jak donosi CCN,  Google wyszukuje hasło “bitcoin”, jest częściej wyszukiwane od prezydenta Donalda Trumpa. To zdumiewające ponieważ Trump codziennie występuje w wielu wiadomościach, artykułach i reportażach.

Rok temu Bitcoin i rynek kryptowalut były tematami, które w większości były tylko ciekawostką dla czytelników wiadomości finansowych. Dziś nawet niektóre, duże stacje telewizyjne w USA omawiają dzienne wahania cen Bitcoina i rozmawiają na temat technologii blockchain na co dzień.

autor: cyberpunkbtc / wykop.pl

Oto retrospekcja niektórych niezapomnianych nagłówków i tekstów, o tym, że “Bitcoin umiera”

Atulya Sarin, profesor finansów na Uniwersytecie Santa Clara, twierdzi, że Bitcoin nigdy nie zastąpi złota jako zasobu wartości:

“Wygląda na to, że Bitcoin wchodzi teraz  w spiralę śmierci … Bitcoin szybko przejdzie do zera.”

“Widzę bitcoina jako idącego trupa” –  powiedział Peter Mallouk, prezes Creative Planning, firmy inwestycyjnej z Kansas.

“Ostatni gwałtowny spadek może być początkiem nieuniknionej i nieuchronnej spirali śmierci.”

Mallouk dodał, że przyszłe pokolenia będą czytać o Bitcoinie w podręcznikach finansowych jako ostrzeżenie o niebezpieczeństwach złudzeń fanatyków “desperacko pragnących zrobić jedwabną torebkę z ucha lochy”.

Przedsiębiorca Calvin Ayre – zwolennik Bitcoin Cash Satoshi Vision (SV) – przewiduje, że cena Bitcoina spadnie do zera w 2019 roku, ponieważ kryptowaluta jest bezwartościowa. Jak na ironię, Ayre twierdzi, że oryginalny bitcoin jest oszustem, a Bitcoin SV jest “prawdziwym bitcoinem”.

“Nie ma użyteczności. Nic nie robi.”

Pomimo wszystkich nieprzychylnych głosów, Bitcoin wciąż żyje i technicznie nigdy nie był w lepszej formie. Ponieważ rok 2018 dobiega końca, wielu przedstawicieli branży jest przekonanych, że rok 2019 będzie rokiem bezprecedensowej ekspansji krypto-rynku napędzanej przez wzrost inwestycji instytucjonalnych.

Tags:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,029.33
Litecoin (LTC)
$59.93
Stellar (XLM)
$0.110479
IOTA (MIOTA)
$0.295781
XRP (XRP)
$0.317151
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022753
Cardano (ADA)
$0.053166
Monero (XMR)
$54.46
Dash (DASH)
$92.16
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$695.60
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.