Bitmain planuje zwolnić nawet 50% pracowników.

Home » Mining » Bitmain planuje zwolnić nawet 50% pracowników.
Bitmain planuje zwolnić nawet 50% pracowników.
26 grudnia 2018 przez w kategorii Mining

Spadki cen kryptowalut nie sprzyjają biznesowi z branży. Firma Bitmain, która powszechnie uznawana jest za największego producenta układów ASIC do kopania kryptowalut na świecie planuje masowe zwolnienia pracowników.

Chińska firma Bitmain, która powszechnie uznawana jest za największego producenta układów ASIC do kopania kryptowalut planuje znaczną redukcję zatrudnienia.

W poniedziałek, 24 grudnia na chińskich portalach informacyjnych pojawiła się informacja, o tym że chiński gigant planuje zwolnić nawet 50% personelu. Przedstawiciel firmy oświadczył, że przedsiębiorstwo obecnie przechodzi szereg zmian biznesowych, których celem jest koncentracja na rzeczach, które są kluczowe dla misji firmy.

Wydaje się, że zwolnienia w pekińskiej firmie nie są zaskoczeniem dla pracowników. Już 10 grudnia izraelskie wiadomości biznesowe poinformowały, że ​​Bitmain zamierza zamknąć centrum rozwoju, które powstało zaledwie dwa lata w izraelskim mieście Ra’anana i zwolnić wszystkich 23 lokalnych pracowników. Zespół ten był odpowiedzialny m.in. za rozwój klienta Bitcoin Cash.

Szokujące jest jednak to, że te ostatnie plotki mówią, że niektóre działy mogą zostać całkowicie zamknięte lub ich liczebność zmniejszy się o ponad 50%.

„Rynek kryptografii przeszedł w ostatnich kilku miesiącach wstrząs, który zmusił Bitmain do zbadania różnych działań na całym świecie i ponownego skupienia się na bieżącej sytuacji” – potwierdził Gadi Glikberg – wice prezes zamykanego właśnie centrum rozwoju i badań Bitmain

W środę rzecznik Bitmain w chińskich mediach społecznościowych, zaprzeczył plotkom że firma zwolni ponad połowę swoich pracowników, ale odmówił podania dokładnej liczby planowanych zwolnień.

Bitmain do końca czerwca zatrudniał prawie 2600 pracowników w swoich oddziałach wydobywczych i centrach rozwoju blockchain. Oczekuje się, że zatrudnienie spadnie do 300 w momencie zakończenia obecnego procesu zwolnień.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,029.33
Litecoin (LTC)
$59.93
Stellar (XLM)
$0.110479
IOTA (MIOTA)
$0.295781
XRP (XRP)
$0.317151
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022753
Cardano (ADA)
$0.053166
Monero (XMR)
$54.46
Dash (DASH)
$92.16
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$695.60
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.