Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!

Home » Mining » Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!
Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!
28 lutego 2019 przez w kategorii Mining

Na rynku kryptowalut od dawna panuje bessa, która wpędza w kłopoty coraz większą liczbę firm i przedsiębiorców związanych z tą branżą. Jedną z takich firm jest Bitmain, która jest jedną z czołowych, zajmująca się produkcją sprzętu do do kopania kryptowalut.

Firma Bitmain

Założona w 2013 r. przez Jihan Wu i Micree Zhan największa chińska firma stanowiąca prawie 75% światowej podaży urządzeń górniczych przedstawiła w ostatnim czasie aktualizację wyników finansowych – która nie wygląda dobrze.

Na łeb, na szyje?

Nawet taki gigant górniczy jak Bitmain nie jest w stanie ochronić się przed spadkami na rynku i wszystkie negatywne zmiany odbijają się na jego działalności. Choć do połowy 2018 roku firma radziła sobie świetnie i pokazywała, że jej wartość wartość oraz zyski znacząco rosną to w ostatnim czasie Bitmain zanotował duży spadek. Wartość firmy spadła aż o 100 milionów dolarów, co spowodowane jest ogólnym spadkiem cen kryptowalut i mniejszym popytem na koparki Antminer.

Giełda BEZ Weryfikacji

bitmain antminer

Koparka Bitcoin Antminer

Bitmain opublikował oświadczenie, które wskazuje na drastyczne zmiany jakie zajdą w firmie w najbliższym czasie. Chiński gigant nie rezygnuje z działalności na rynku kryptowalut jednak zaprzestaje dodatkowej działalności, w którą był zaangażowany – takiej jak np. pracę nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Wstrzymano również ekspansję biznesową włączając w to przedsiębiorstwa powiązane z Bitcoin Cashem. Drastyczną decyzją nie dla samych pracodawców a dla pracowników Bitmain jest planowane zredukowanie zatrudnienia o 50 – 70%.

Bitmain Wu Jihan

Wu Jihan – współzałożyciel Bitmain

Kryzys w Bitmain

Na początku grudnia zeszłego roku, firma Bitmain wydała decyzję o zamknięcie biura w Izraelu. Tylko w tym biurze zatrudnionych było dwudziestu pracowników. W połowie stycznia firma zawiesiła działalność w Rockdale w stanie Teksas. W związku z tym posunięciem wszyscy pracownicy z tego terenu zostali zwolnieni, a wszelkie operacje zostały zawieszone. Kolejnym krokiem okazało się być zamknięcie swojego biura w Amsterdamie. Można się tylko domyślać i spekulować, które biura będa zamykane jako następne i czy w ogóle kiedykolwiek Bitmain stanie znów na nogi aby ponownie otworzyć miejsca pracy.

To pokazuje z jak ogromnymi problemami walczy spółka i jak wielu pracowników firmy jest zagrożonych utratą pracy. Oczywistym jest, że takie działanie negatywnie wpłynie na postrzeganie marki i zmusi spółkę do wydania kolejnych oświadczeń informujących o swoich planach. Wiele źródeł głosiło również przesłanki o tym, że Bitmain rozważa zastąpienie swoich przewodniczących w obliczu dekoniunktury na rynku.

Nawet jeden z założycieli postanowił opuścić działalność i zdecydował się założyć własną działalność, której zadaniem będzie skupić się na Bitcoin Cashu i zdecentralizowanym finansowaniu. Wu Jihan nie będzie kierował już podstawową i główną działalnością pekińskiego producenta sprzętu górniczego. Założenie własnej firmy i wycofanie się z Bitmain jest przejawem chęci uratowania swojej sytuacji na rynku i stworzenie nowej, silnej pozycji, która pozwoli na generowanie nowych zysków

Zwolnienia

Chińska firma Bitmain, która powszechnie uznawana jest za największego producenta układów ASIC do kopania kryptowalut planuje znaczną redukcję zatrudnienia.

W poniedziałek, 24 grudnia na chińskich portalach informacyjnych pojawiła się informacja, o tym że chiński gigant planuje zwolnić nawet 50% personelu. Przedstawiciel firmy oświadczył, że przedsiębiorstwo obecnie przechodzi szereg zmian biznesowych, których celem jest koncentracja na rzeczach, które są kluczowe dla misji firmy.

Wydaje się, że zwolnienia w pekińskiej firmie nie są zaskoczeniem dla pracowników. Już 10 grudnia izraelskie wiadomości biznesowe poinformowały, że ​​Bitmain zamierza zamknąć centrum rozwoju, które powstało zaledwie dwa lata w izraelskim mieście Ra’anana i zwolnić wszystkich 23 lokalnych pracowników. Zespół ten był odpowiedzialny m.in. za rozwój klienta Bitcoin Cash.

Szokujące jest jednak to, że te ostatnie plotki mówią, że niektóre działy mogą zostać całkowicie zamknięte lub ich liczebność zmniejszy się o ponad 50%.

Rynek kryptografii przeszedł w ostatnich kilku miesiącach wstrząs, który zmusił Bitmain do zbadania różnych działań na całym świecie i ponownego skupienia się na bieżącej sytuacji – potwierdził Gadi Glikberg – wice prezes zamykanego właśnie centrum rozwoju i badań

W środę rzecznik Bitmain w chińskich mediach społecznościowych, zaprzeczył plotkom że firma zwolni ponad połowę swoich pracowników, ale odmówił podania dokładnej liczby planowanych zwolnień. Bitmain do końca czerwca zatrudniał prawie 2600 pracowników w swoich oddziałach wydobywczych i centrach rozwoju blockchain. Oczekuje się, że zatrudnienie spadnie do 300 w momencie zakończenia obecnego procesu zwolnień.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego