Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!

Home » Mining » Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!
Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!
28 lutego 2019 przez w kategorii Mining

Bitmain z coraz poważniejszymi problemami! Wu Jihan – współzałożyciel firmy odchodzi, a zwolnienia mogą sięgać nawet 70%!.

Bitmain – Wiodący producent koparek kryptowalutowych z poważnymi problemami!

Na rynku kryptowalut od dawna panuje bessa, która wpędza w kłopoty coraz większą liczbę firm i przedsiębiorców związanych z tą branżą. Jedną z takich firm jest Bitmain, która na rynku kryptowalut jest jedną z czołowych, zajmująca się produkcją sprzętu do do wydobywania kryptowalut.

Założona w 2013 r. przez Jihan Wu i Micree Zhan największa chińska firma stanowiąca prawie 75% światowej podaży urządzeń górniczych przedstawiła w ostatnim czasie aktualizację wyników finansowych – która nie wygląda dobrze.

Na łeb, na szyje?

Nawet taki gigant górniczy jak Bitmain nie jest w stanie ochronić się przed spadkami na rynku i wszystkie negatywne zmiany odbijają się na jego działalności.

Choć do połowy 2018 roku firma radziła sobie świetnie i pokazywała, że jej wartość wartość oraz zyski znacząco rosną to w ostatnim czasie Bitmain zanotował duży spadek. Wartość firmy spadła aż o 100 milionów dolarów, co spowodowane jest ogólnym spadkiem cen kryptowalut i mniejszym popytem na koparki Antminer.

Koparka Bitcoin Antminer

Bitmain opublikował oświadczenie, które wskazuje na drastyczne zmiany jakie zajdą w firmie w najbliższym czasie. Chiński gigant nie rezygnuje z działalności na rynku kryptowalut jednak zaprzestaje dodatkowej działalności, w którą był zaangażowany – takiej jak np. pracę nad rozwojem sztucznej inteligencji.

Wstrzymano również ekspansję biznesową włączając w to przedsiębiorstwa powiązane z Bitcoin Cashem. Drastyczną decyzją nie dla samych pracodawców a dla pracowników Bitmain jest planowane zredukowanie zatrudnienia o 50 – 70%.

Wu Jihan – współzałożyciel Bitmain

Zwolnienia

Na początku grudnia zeszłego roku, firma Bitmain wydała decyzję o zamknięcie biura w Izraelu. Tylko w tym biurze zatrudnionych było dwudziestu pracowników. W połowie stycznia firma zawiesiła działalność w Rockdale w stanie Teksas. W związku z tym posunięciem wszyscy pracownicy z tego terenu zostali zwolnieni, a wszelkie operacje zostały zawieszone. Kolejnym krokiem okazało się być zamknięcie swojego biura w Amsterdamie. Można się tylko domyślać i spekulować, które biura będa zamykane jako następne i czy w ogóle kiedykolwiek Bitmain stanie znów na nogi aby ponownie otworzyć miejsca pracy.

To pokazuje z jak ogromnymi problemami walczy spółka i jak wielu pracowników firmy jest zagrożonych utratą pracy. Oczywistym jest, że takie działanie negatywnie wpłynie na postrzeganie marki i zmusi spółkę do wydania kolejnych oświadczeń informujących o swoich planach. Wiele źródeł głosiło również przesłanki o tym, że Bitmain rozważa zastąpienie swoich przewodniczących w obliczu dekoniunktury na rynku.

Nawet jeden z założycieli postanowił opuścić działalność i zdecydował się założyć własną działalność, której zadaniem będzie skupić się na Bitcoin Cashu i zdecentralizowanym finansowaniu. Wu Jihan nie będzie kierował już podstawową i główną działalnością pekińskiego producenta sprzętu górniczego. Założenie własnej firmy i wycofanie się z Bitmain jest przejawem chęci uratowania swojej sytuacji na rynku i stworzenie nowej, silnej pozycji, która pozwoli na generowanie nowych zysków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,028.55
Litecoin (LTC)
$59.89
Stellar (XLM)
$0.110511
IOTA (MIOTA)
$0.297273
XRP (XRP)
$0.317478
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022736
Cardano (ADA)
$0.053085
Monero (XMR)
$54.19
Dash (DASH)
$91.95
NEO (NEO)
$9.28
Maker (MKR)
$697.54
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.