Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary

Home » Giełdy » Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary

Amerykańska giełda Bittrex wprowadza możliwość kupna Bitcoina za dolary!

Jak donosi Bloomberg amerykańska giełda Bittrex, która obsługuje ponad 200 kryptowalut i ma podobno ponad 3 miliony klientów na całym świecie, będzie współpracować z bankiem Signature Bank z siedzibą w Nowym Jorku, aby rozpocząć handel kryptowalut w parach z dolarami amerykańskimi.

Giełda BEZ Weryfikacji

Na razie tylko BTC, USDT i TUSD można kupić w parze z dolarem. To znaczy, ze chociaż ponad 200 altcoinów nie jest kupowanych bezpośrednio za FIAT, możliwość nabycia BTC jako pary i dwóch stablecoins sprawia, że ​​proces ten jest praktycznie podobny do bezpośredniego zakupu.

CEO Bittrex

Bill Shihara, CEO Bittrex

„To była długa droga”, powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Bill Shihara.

Większe instytucje finansowe, zobowiązane do przestrzegania rygorystycznych rządowych przepisów dotyczących prania pieniędzy i weryfikacji klientów, w większości uniknęły narażania swojej reputacji przez angażowanie się w branżę, która wielu nadal kojarzy się z działalnością przestępczą. W rezultacie niektóre rynki wirtualnej waluty są tylko „krypto-do-krypto”, co oznacza, że ​​umożliwiają klientom handel za pomocą innych kryptowalut, a nie dolarów.

„Nie chodzi tylko o to, by banki mogły zaufać Bittrex. Chodzi o to, by banki mogły ogólnie zaufać branży kryptowalut. Myślę, że to naprawdę pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o powszechną akceptację. „

Usługa będzie początkowo dostępna tylko dla klientów korporacyjnych w stanach Waszyngton, Kalifornia, Nowy Jork i Montana, podobno z powodów prawnych. Bloomberg dalej informuje, że Bittrex planuje w końcu zaoferować również transakcje kryptowalutowe klientom detalicznym.

Jeśli szukasz platformy obsługującej PLN zobacz poradnik jak kupić bitcona za złotówki na giełdzie Bitbay.

Giełdy kryptowalut muszą współpracować z odpowiednimi bankami, aby oferować krypto-fiat wraz z handlem krypto-kryptograficznym na swoich platformach. Główna amerykańska giełda Coinbase, na przykład, rozwinęła relacje z Cross River Bank, Metropolitan Bank i Silvergate Bank, a ostatnio otworzyła konto w brytyjskim banku Barclays.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego