Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary

Home » Giełdy » Bittrex umożliwi zakup Bitcoina za dolary
Cointaz - Wymień swoje kryptowaluty anonimowo i bez rejestracji

Amerykańska giełda Bittrex wprowadza możliwość kupna Bitcoina za dolary!

Jak donosi Bloomberg amerykańska giełda Bittrex, która obsługuje ponad 200 kryptowalut i ma podobno ponad 3 miliony klientów na całym świecie, będzie współpracować z bankiem Signature Bank z siedzibą w Nowym Jorku, aby rozpocząć handel kryptowalut w parach z dolarami amerykańskimi.

Na razie tylko BTC, USDT i TUSD można kupić w parze z dolarem. To znaczy, ze chociaż ponad 200 altcoinów nie jest kupowanych bezpośrednio za FIAT, możliwość nabycia BTC jako pary i dwóch stablecoins sprawia, że ​​proces ten jest praktycznie podobny do bezpośredniego zakupu.

Bill Shihara, CEO Bittrex

"To była długa droga", powiedział w wywiadzie dyrektor generalny Bittrex Bill Shihara.

Większe instytucje finansowe, zobowiązane do przestrzegania rygorystycznych rządowych przepisów dotyczących prania pieniędzy i weryfikacji klientów, w większości uniknęły narażania swojej reputacji przez angażowanie się w branżę, która wielu nadal kojarzy się z działalnością przestępczą. W rezultacie niektóre rynki wirtualnej waluty są tylko “krypto-do-krypto", co oznacza, że ​​umożliwiają klientom handel za pomocą innych kryptowalut, a nie dolarów.

“Nie chodzi tylko o to, by banki mogły zaufać Bittrex. Chodzi o to, by banki mogły ogólnie zaufać branży kryptowalut. Myślę, że to naprawdę pokazuje, że jesteśmy na dobrej drodze, jeśli chodzi o powszechną akceptację. “

Usługa będzie początkowo dostępna tylko dla klientów korporacyjnych w stanach Waszyngton, Kalifornia, Nowy Jork i Montana, podobno z powodów prawnych. Bloomberg dalej informuje, że Bittrex planuje w końcu zaoferować również transakcje kryptowalutowe klientom detalicznym.

Giełdy kryptowalut muszą współpracować z odpowiednimi bankami, aby oferować krypto-fiat wraz z handlem krypto-kryptograficznym na swoich platformach. Główna amerykańska giełda Coinbase, na przykład, rozwinęła relacje z Cross River Bank, Metropolitan Bank i Silvergate Bank, a ostatnio otworzyła konto w brytyjskim banku Barclays.

Polub nas na Facebooku
Name Price
Bitcoin (BTC)
$6,513.57
Ethereum (ETH)
$301.16
Bitcoin Cash (BCH)
$572.19
XRP (XRP)
$0.346188
Litecoin (LTC)
$58.12
Cardano (ADA)
$0.102572
IOTA (MIOTA)
$0.54
Dash (DASH)
$155.94
NEM (XEM)
$0.108346
Monero (XMR)
$98.74
Stellar (XLM)
$0.222013
EOS (EOS)
$5.31
TRON (TRX)
$0.022376
Binance Coin (BNB)
$10.15
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.