Brave – Opinie i recenzja – Przeglądarka oferująca zarabianie

Home » Altcoiny » Brave – Opinie i recenzja – Przeglądarka oferująca zarabianie
8 listopada 2019 by
Brave – Opinie i recenzja – Przeglądarka oferująca zarabianie

Przeglądarka Brave to projekt rozwijany od 2017 roku. Grupa entuzjastów i deweloperów dostrzegła problem powszechnie wykorzystywanych przeglądarek, które są całkowicie zdominowane przez duże koncerny.

Pod względem rynku reklamy, ponad 90% sektora należy do Google i Facebooka. Przeglądarka internetowa Brave pragnie wprowadzić uczciwe i dobrowolne relacje pomiędzy użytkownikami a reklamodawcami. W jaki sposób twórcy chcą osiągnąć ten ambitny cel?

Bezpieczny portfel

Przeglądarka Brave – Recenzja

W powszechnie stosowanych przeglądarkach, takich jak Google Chrome, Opera czy Mozilla Firefox, jesteśmy cały czas bombardowani przez reklamy i skrypty. Strony muszą zarobić na swoje istnienie. To normalne.

Jednak gdy wielkie banery reklamowe ograniczają czytelność i uniemożliwiają komfortowe korzystanie z Internetu, możemy mówić o istotnym problemie.

Oczywiście, istnieją skrypty służące do blokowania reklam, ale coraz więcej stron potrafi rozpoznawać takie oprogramowanie i blokuje dostęp do zawartości przed wyłączeniem wtyczki.

Brave to przeglądarka, której użytkownicy mogą dobrowolnie oglądać reklamy. Działa na silniku Chrome. Layout i niektóre funkcje są podobne. Aplikacja ma domyślnie włączone skrypty blokujące wyświetlanie reklam. Użytkownik może dezaktywować blokadę w przypadku wybranych lub zaufanych twórców proponowanych przez Brave.

Oglądanie reklam daje nam szanse na otrzymanie wynagrodzenia w formie tokenów BAT należących do platformy. Ponadto, jeśli dana reklama przypadnie Ci do gustu, możesz ją nagrodzić napiwkiem. To motywuje reklamodawców do tworzenia ciekawych i oryginalnych materiałów reklamowych.

Początki projektu Brave Browser

Twórcą przeglądarki Brave jest Brendan Eich, który odegrał dużą rolę w kształtowaniu obecnego Internetu. Jest to autor języka programowania JavaScript, na którym oparto mnóstwo portali internetowych oraz aplikacji.

przeglądarka brave recenzja

Część zespołu zarządzająca przeglądarką Brave

Eich był mocno związany z rozwojem przeglądarki Mozilla Firefox. Jako osoba sympatyzująca z technologią blockchain, postanowił stworzyć projekt, który przerwie monopol Google i Facebooka na internetowym rynku reklamowym. Projekt momentalnie trafił do społeczności internetowej i skupił wokół pomysłu wielu fanów.

Bot do Kryptowalut

ICO – Przedsprzedaż

31 maja 2017 roku przeprowadzono zbiórkę ICO na dalszy rozwój projektu. Do przedsprzedaży trafił miliard wirtualnych monet Basic Attention Token. W sumie, maksymalny nakład kryptowaluty został ograniczony do 1,5 mld.

Reszta kwoty została zarezerwowana na rozwój długoterminowy oraz wynagrodzenie pracowników współpracujących z Brendanem Eichem.

Zbiórka ICO zakończyła się zaledwie po 30 sekund, co do dziś jest niepobitym rekordem pod względem szybkości w wyprzedaży kryptowalut. Zgromadzono środki o wielkości ponad 156 tysięcy ETH. Zgodnie z ówczesnymi notowaniami, była to kwota rzędu 365 milionów dolarów.

Co ciekawe, miliard tokenów został momentalnie wykupiony przez zaledwie 130 inwestorów. Pięciu z nich posiadło wówczas połowę nakładu, który trafił do wyprzedaży ICO.

Kryptowaluta Basic Attention Token (BAT)

W obiegu znajduje się obecnie miliard tokenów BAT. Jest to typowa kryptowaluta użytkowa, w której użytkownik może nagrodzić twórców reklam napiwkami. Token jest oparty o algorytm ERC20, znany nam z sieci Ethereum.

Dzięki temu możemy go przechowywać w najpopularniejszych portfelach: MyEtherWallet z wtyczką MetaMask w przeglądarce, Jaxx oraz Exodus na pulpicie swojego komputera, a także na aplikacjach mobilnych Trust Wallet czy Coinomi.

BAT można obecnie pozyskać na kilkunastu giełdach kryptowalut. Aktualne notowania jednego tokena oscylują w granicy $0,20.

Główne cechy Brave Browser

Z przeglądarki internetowej Brave korzysta już kilkadziesiąt milionów aktywnych użytkowników. Na głównej stronie znajdziesz dokładny opis jej największych atutów. Jest to swoista idea, która przyświeca osobom pracującym nad dalszym rozwojem Brave. Czym charakteryzuje się przeglądarka Brave?

Szybkość przeglądania

W przeglądarce nie ma niepotrzebnych wtyczkek i skryptów. Blokuje ona reklamy, które utrudniają wczytywanie stron. Dzięki temu, przeglądanie Internetu z pomocą Brave jest nawet dwukrotnie szybsze. W przypadku przeglądarki mobilnej, twórcy chwalą się nawet ośmiokrotnie szybszym działaniem.

przeglądarka browser

Szybkość Brave Browser w porównaniu do przeglądarki Chrome

Giełda BEZ Weryfikacji

Bezpieczeństwo i prywatność

Brave nie gromadzi danych na Twój temat oraz nie śledzi Twoich postępów w sieci. Jednocześnie, automatycznie blokuje szkodliwe skrypty, które próbują monitorować Twoje działania w Internecie.

Twórcy wprowadzają kolejne zabezpieczenia, które mają sprawić, że Brave będzie w 100% bezpieczna i prywatna dla użytkowników.

Innowacja na rynku reklamy

Domyślnie, wszystkie reklamy w przeglądarce Brave są zablokowane. Masz pełną swobodę przeglądaniu Internetu. Możesz jednak odblokować reklamy od zaufanych twórców.

Jeśli jakiś materiał spodoba Ci się szczególnie, możesz go nagrodzić napiwkiem. Brave współpracuje obecnie z takimi markami jak: Vimeo, MarketWatch, The Guardian, DowJones czy Washington Post. Na głównej stronie możemy się zapoznać z najważniejszymi funkcjami wdrożonymi do projektu.

Użytkownik może wybrać domyślną wyszukiwarkę, korzystać z zaawansowanych skrótów klawiszowych, personalizować wygląd przeglądarki i tworzyć własne zakładki ulubionych stron. Pod względem funkcjonalności, Brave oferuje nam zatem wszystko to, co najbardziej znane przeglądarki tradycyjne.

Jak pobrać Brave?

W przypadku wersji desktopowej, należy odwiedzić stronę projektu za pośrednictwem aktualnie użytkowanej przeglądarki internetowej. W prawym górnym roku znajdziemy pomarańczowy przycisk Download.

NA chwilę obecną, oprogramowanie Brave jest kompatybilne z systemami: Windows 64-bit, Windows 32-bit, Linux oraz mac OS. Twórcy wydali również przeglądarkę mobilną dostosowaną na systemy iOS oraz Android. Aplikację możemy też pobrać za pośrednictwem oficjalnych sklepów z programami.

Darmowa przeglądarka po polsku

Użytkownicy mogą całkowicie za darmo pobrać przeglądarkę Brave ze strony internetowej projektu. Również w wersji polskiej. Darmowe są wszystkie funkcje oraz domyślne blokowanie reklam. Płatności mają charakter dobrowolny.

Użytkownik może nagrodzić napiwkiem twórców ciekawych materiałów reklamowych, a także przelać darowiznę na dalszy rozwój projektu. Twórcy otrzymują napiwki z anonimowych kont, dzięki czemu nie ma możliwości przypisania Twojej osoby do transakcji oraz śledzonych stron. Brave zapewnia wysoki poziom prywatności w sieci.

Zarabianie na oglądaniu reklam

W tradycyjnych przeglądarkach to użytkownicy płacą za reklamy. Nie odczuwa tego być może nasz portfel, ale zdominowany rynek reklam internetowych odbija się niekorzystnie na naszym bezpieczeństwie oraz marnotrawi czas ze względu na dłuższe wczytywanie stron i materiałów.

brave zarabianie

Brave pozwala na wysyłanie napiwków twórcom stron

W Brave to Ty zarabiasz na reklamach. To Ty wybierasz, od jakich twórców chcesz otrzymywać reklamy. Decydujesz, kiedy chcesz je obejrzeć. W zamian otrzymujesz wynagrodzenie w tokenach BAT. Stąd nazwa Basic Attention Token, którą możemy przetłumaczyć jako podstawowe tokeny uwagi. Przeglądarka Brave ceni sobie Twój czas i nagradza Cię za poświęconą uwagę.

Opinie na temat Brave

Coraz większa liczba użytkowników zdecydowała się przejść na prywatną i szybką przeglądarkę Brave. Wiele pozytywnych opinii w pełni odzwierciedla, że jest to dobra decyzja. Internauci chwalą przede wszystkim szybkość wczytywania stron i brak reklam. Ich zdaniem rozwiązania stosowane przez Brave są dużo skuteczniejsze i wygodniejsze.

Bezpieczny portfel

Pozytywne opinie dotyczą także innowacyjnego działania projektu. Mimo, że reklamy domyślnie są blokowane, wielu użytkowników zdecydowało się zezwolić na wyświetlanie materiałów zaufanych twórców. Co więcej, w opinii internautów niektóre reklamy są doskonałe i zasługują na przyznanie napiwku.

Opinie użytkowników

Użytkownicy twierdzą, że poziom dostępnych tu reklam jest lepszy od tych w tradycyjnym Internecie. To pokazuje, że idee wprowadzone przez twórców Brave zdają egzamin i motywują twórców do tworzenia ciekawych materiałów.

brave opinie

Pozytywne opinie podkreślają również wysoki poziom bezpieczeństwa i funkcjonalności zarówno w wersji przeglądarkowej, jak również mobilnej.

Czy warto przejść na przeglądarkę Brave?

Wielu ludzi przywiązuje się do panującego stanu rzeczy i w gruncie rzeczy nie narzeka na poziom obecnych przeglądarek. Rzecz w tym, że do tej pory nie znaliśmy lepszej alternatywy. Z czystym sumieniem możemy potwierdzić, że warto poświecić odrobinę swojego czasu na ściągnięcie i zapoznanie się z przeglądarką Brave.

Wielu osobom wystarczyło zaledwie kilka minut surfowania w szybszym i bezpieczniejszym Internecie, aby na stałe zrezygnować z dawnych przeglądarek. Atutem jest też możliwość zarabiania kryptowalut. Brave to jeden z tych projektów, który pozwala odczuć wszystkim użytkownikom, jak wiele korzyści niesie ze sobą rozwój technologii opartej na poszanowaniu prywatności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego