Brytyjski przedstawiciel BMW akceptuje płatności Bitcoinem

Home » Bitcoin » Brytyjski przedstawiciel BMW akceptuje płatności Bitcoinem
BMW

BMW serii 4 – Źródło: BMW Group PressClub

Zmuszenie konsumentów i inwestorów do wydawania Bitcoin to duże wyzwanie. Biorąc pod uwagę, że wartość Bitcoin i innych kryptowalut waha się dość często każdego dnia, nigdy nie ma dobrego czasu, aby wydawać swoje kryptowaluty. Mimo to istnieje kilka rynków niszowych, które starają się przyciągnąć “hodlerów” na zakupy.

BMW za Bitcoina

Wielu sprzedawców towarów luksusowych wprowadziło opcję płatności kryptowalutami w sklepach i na swoich stronach internetowych. Od biżuterii po drogie samochody. Jest wiele rzeczy, które można kupić za pomocą Bitcoin. Zakładając, że mamy ich wymaganą ilość.

Sprawdź Giełdę Krypto BEZ Weryfikacji

Mówiąc o samochodach, posiadacze kryptowalut wykazują silne upodobanie do jednej konkretnej marki. Lamborghini jest uważane za symbol statusu w świecie Bitcoin i Altcoinów. Duża część osób, które zakupiły kryptowaluty w ostatnich latach, ma nadzieję, że uda im się uzyskać bogactwo i upragnione kluczyki od Lambo.

Dla posiadaczy Bitcoinów patrzących na różnych producentów samochodów, zakup BMW jest teraz również opcją.

Stephen James BMW Group, stosunkowo duży salon samochodowy w Londynie i Kent w Wielkiej Brytanii, akceptuje teraz płatności Bitcoin za swoje produkty. Jest to dość zaskakujące zjawisko, ponieważ wydawało się, że większość transakcji tego typu odbywa się w Stanach Zjednoczonych, podczas gdy reszta świata pozostawała nieco w tyle.

Warto zauważyć, że dealer akceptuje Bitcoin poprzez BitPay. Ta firma pozostaje obecnie wiodącym na świecie procesorem płatności, a niedawno dodała obsługę transakcji BCH. Nie jest jasne, czy Stephen James BMW Group zaakceptuje również BCH, ale to nie jest obecnie najważniejszy priorytet dla firmy.

Ta wiadomość pokazuje kolejny przypadek użycia Bitcoinów na rynku, aczkolwiek taki, który przez jakiś czas prawdopodobnie pozostanie poza zasięgiem większości “hodlerów”. Kupno drogiego samochodu jest bardzo trudne z jakąkolwiek formą pieniądza, a biorąc pod uwagę spadek cen Bitcoina w 2018 roku, wydaje się, że kryptowaluta nie oferuje wielu korzyści w tym zakresie.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.