Cena Stellar (XLM) wzrosła o 85% w ciągu zaledwie dwóch tygodni

Home » Altcoiny » Cena Stellar (XLM) wzrosła o 85% w ciągu zaledwie dwóch tygodni

Cena StellarW ostatnich dniach, na wszystkich portalach informacyjnych związanych z kryptowalutami można było zauważyć nagłówki mówiące o tym, że Bitcoin na przebił granicę 8000 USD. W tym samym czasie nastąpiło spektakularne odbicie XLM. Cena Stellar poszybowała w górę.

Cena Stellar

W chwili pisania tego artykułu raczkująca kryptowaluta wzrosła o 13% w ciągu 24 godzin, a jej cena wynosi 0.34 USD.​​Stellar, znany również jako Lumens, wzrósł aż o 85% z początkowej ceny 18,2 centów zaledwie dwa tygodnie temu.

Testuj za Darmo Bota do Kryptowalut

Kapitalizacja rynkowa XLM wynosi ponad 6,3 miliarda USD, co czyni ją szóstą największą monetą przed Litecoin (LTC) i EOS (EOS).

Cena Stellar wykres

Przyczyny nagłego wzrostu

Jedną z przyczyn wzrostu może być informacja z początku minionego tygodnia, kiedy firma CoinBase ogłosiła, że ​​Stellar jest jedną z pięciu kryptowalut, które rozważa dodać na swoją platformę. Inwestorzy wydają się zakładać, że dodanie monety na największej giełdzie kryptowalut w Stanach Zjednoczonych spowoduje większy popyt i zainteresowanie XLM.

Według wspomnianego komunikatu, CoinBase rozważa wprowadzenie Stellar, Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX). Dodanie Stellara i Cardano oznaczałoby, że CoinBase umożliwia handel sześciu z ośmiu największych kryptowalut na swojej platformie. W swojej ofercie brakowałoby tylko Ripple (XRP) i EOS (EOS).

Poza wiadomościami z CoinBase, technologia stojąca za Stellar zyskuje na popularności. Firma TransferTo z siedzibą w Singapurze ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę, aby ulepszyć sposób przesyłania pieniędzy za granicę.

W ramach tej współpracy TransferTo wierzy, że instytucje finansowe i partnerzy „skorzystają z połączonego zasięgu sieci i będą w stanie wykorzystać nowe technologie do skuteczniejszego wysyłania i otrzymywania pieniędzy do ponad 70 krajów”.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.