Cena Stellar (XLM) wzrosła o 85% w ciągu zaledwie dwóch tygodni

Home » Altcoiny » Cena Stellar (XLM) wzrosła o 85% w ciągu zaledwie dwóch tygodni

Cena StellarW ostatnich dniach, na wszystkich portalach informacyjnych związanych z kryptowalutami można było zauważyć nagłówki mówiące o tym, że Bitcoin na przebił granicę 8000 USD. W tym samym czasie nastąpiło spektakularne odbicie XLM. Cena Stellar poszybowała w górę.

Cena Stellar

W chwili pisania tego artykułu raczkująca kryptowaluta wzrosła o 13% w ciągu 24 godzin, a jej cena wynosi 0.34 USD.​​Stellar, znany również jako Lumens, wzrósł aż o 85% z początkowej ceny 18,2 centów zaledwie dwa tygodnie temu.

Sprawdź bota do kryptowalut

Kapitalizacja rynkowa XLM wynosi ponad 6,3 miliarda USD, co czyni ją szóstą największą monetą przed Litecoin (LTC) i EOS (EOS).

Cena Stellar wykres

Przyczyny nagłego wzrostu

Jedną z przyczyn wzrostu może być informacja z początku minionego tygodnia, kiedy firma CoinBase ogłosiła, że ​​Stellar jest jedną z pięciu kryptowalut, które rozważa dodać na swoją platformę. Inwestorzy wydają się zakładać, że dodanie monety na największej giełdzie kryptowalut w Stanach Zjednoczonych spowoduje większy popyt i zainteresowanie XLM.

Według wspomnianego komunikatu, CoinBase rozważa wprowadzenie Stellar, Cardano (ADA), Basic Attention Token (BAT), Zcash (ZEC) i 0x (ZRX). Dodanie Stellara i Cardano oznaczałoby, że CoinBase umożliwia handel sześciu z ośmiu największych kryptowalut na swojej platformie. W swojej ofercie brakowałoby tylko Ripple (XRP) i EOS (EOS).

Poza wiadomościami z CoinBase, technologia stojąca za Stellar zyskuje na popularności. Firma TransferTo z siedzibą w Singapurze ogłosiła, że ​​nawiązała współpracę, aby ulepszyć sposób przesyłania pieniędzy za granicę.

W ramach tej współpracy TransferTo wierzy, że instytucje finansowe i partnerzy „skorzystają z połączonego zasięgu sieci i będą w stanie wykorzystać nowe technologie do skuteczniejszego wysyłania i otrzymywania pieniędzy do ponad 70 krajów”.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego