Chiny mogą złagodzić stanowisko dotyczące kryptowalut

Home » Regulacje » Chiny mogą złagodzić stanowisko dotyczące kryptowalut

Chiny mogą przychylniej spojrzeć na kryptowaluty

W ubiegłym roku Chiny wymusiły na giełdach kryptowalutowych blokowanie chińskich obywateli. Rząd zamknął również wymianę P2P oraz wprowadził całkowity zakaz ICO (Initial coin offering).

Podczas przemówienia na corocznej konferencji Chińskiej Akademii Nauk w Pekinie prezydent Chin Xi Jinping niedawno nazwał blockchain częścią „nowej rewolucji przemysłowej”. Kraj ma opracować krajowe standardy Blockchain do końca 2019 roku.

Zobacz Najbezpieczniejszy Portfel - Ponad 100 Kryptowalut

Reguluj, nie zakazuj – dodaje lokalna prasa

Komentarze zarówno w lokalnej prasie, jak i w mediach społecznościowych wskazują, że nadszedł czas, by Pekin zniósł zakaz, który rozpoczął się we wrześniu 2017 roku.

Nowy artykuł w Global Times, codziennym chińskim dzienniku i jednocześnie największej chińskiej gazecie, również chwali kryptowaluty i naciska na zmiany:

„Odgrodzenie giełd kryptowalutowych nie może skutecznie zakończyć handlu bitcoinami, a obawy przed bańką kryptowalutowa mogą sprawić, że Chiny nie wezmą udziału w cyfrowej rewolucji walutowej. Kraj powinien rozważyć wprowadzenie nowych przepisów i regulacji, które mogą zapewnić postęp techniczny i korzyści dla gospodarki. „

Nowe wydarzenia w Chinach podnoszą oczekiwania, że ​​kraj ten może zdecydować się na złagodzenie zakazu odnośnie kryptowalut.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.