Chwilowe problemy techniczne polskiej giełdy Coinroom

Home » Giełdy » Chwilowe problemy techniczne polskiej giełdy Coinroom
 problemy Coinroom

Źródło grafiki: facebook.com/Coinroom

Polska giełda kryptowalut Coinroom w krótkim oświadczeniu na Facebooku, poinformowała o ataku na giełdę, którego rezultatem było krótko chwilowe przejęcie kontroli nad domeną. Adres domeny został skierowany na niebezpieczne serwery, które miały na celu wyłudzenie haseł użytkowników i wpłatę drobnej kwoty BTC w celu odblokowania konta (oczywiście fałszywie wszystko w ramach oszustwa). Problemy Coinroom wydawały się poważne.

Bot do Kryptowalut

Problemy Coinroom

Władze giełdy wydały komunikat:

Chcielibyśmy poinformować, że atak na naszą platformę został udaremniony, odzyskaliśmy dostęp do domeny a wszystkie środki klientów są bezpieczne i nie zostały w żaden sposób wypłacone, aktualnie pracujemy nad ponownym uruchomieniem strony.

Giełda podaje, że atak był spowodowany awarią bezpieczeństwa u operatora domeny, a wszystkie transakcje zostały wstrzymane z poziomu administratora, więc środki klientów są bezpieczne. Problemy Conroom zostały opanowane. Technicy aktualnie pracują nad ponownym uruchomieniem giełdy – nie podano dokładnej daty i godziny ukończenia prac.

Tagi:,
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego