Co to jest Bakkt? – Platforma krwiożerczych korporacji?

Home » Altcoiny » Co to jest Bakkt? – Platforma krwiożerczych korporacji?
28 stycznia 2019 by
Co to jest Bakkt? – Platforma krwiożerczych korporacji?

Rok 2018 to nie był dobry okres. Szczególnie dla tych, którzy na jego początku lub w ostatnich tygodniach 2017 zainwestowali duże pieniądze w Bitcoina. Jednak, mimo spadków ceny większości kryptowalut ich popularność rośnie. Potwierdzić to mogą rosnące inwestycje w technologię blockchain i krypto aktywa z nią związane. Nowe bitomaty na ulicach, oraz większa dynamika wzrostu w dziennej wartości transakcji Bitcoin jak i liczba aktywnych adresów tej kryptowaluty. Przełomem ma być platforma Baakt.

Giełda BEZ Weryfikacji

Co to jest Bakkt?

W sierpniu 2018 pojawiły się pierwsze doniesienia o planach wprowadzenia nowego projektu – Bakkt. Ma to być platforma założona przez ICE (Intercontinental Exchange, spółka matka nowojorskiej giełdy NYSE). Bakkt ma pomagać użytkownikom, kupować, sprzedawać, przechowywać i wydawać zasoby cyfrowe (kryptowaluty). Od początku w projekt zaangażowały się wielkie korporacje np. Microsoft, Starbucks. W gronie inwestorów i partnerów znalazły się znane przedsiębiorstwa finansowe jak: Boston Consulting Group, CMT Digital, Eagle Seven, Galaxy Digital, Goldfinch Partners, Alan Howard, Horizons Ventures, Intercontinental Exchange, Microsoft Venture Capital Arm, M12, Pantera Capital, PayU, fintech Naspers i Protocol Ventures.

Platforma i ETFy Bitcoina

Główną ofertę Bakkt mają stanowić jednodniowe kontrakty futures na Bitcoin. W sferze wielkich korporacji, giełd, światowego biznesu powiązanego z krajowymi potentatami, są dostępne gigantyczne pieniądze. W momencie, gdyby przynajmniej część tego strumienia, znalazłaby się w przestrzeni kryptowalut, kapitalizacja rynkowa wzrosła by znacząco.

Bakkt

Wzmocniłoby to też, zaufanie do walut wirtualnych – niektóre osoby wyrażają opinie, że cały sektor kryptowalut ostatecznie skończy się kompletnym krachem. Z kolei wiele milionów osób, jeszcze o nich nie ma pojęcia. Jeśli instytucje finansowe typu Goldman-Sachs lub Bank of America w końcu na zainteresowałyby się sektorem kryptowalut zyskałyby one status poważnego narzędzia finansowego.

Bot do Kryptowalut

Projekt Bakkt systematycznie idzie do przodu – osoby zaangażowane dopracowują szczegóły, poszukiwani są specjaliści na różne stanowiska, którzy są w stanie rozwinąć tą inicjatywę. W pierwszym etapie pozyskano finansowanie w kwocie 182,5 miliona dolarów. Jak to czasem bywa, wielkie premiery notują pewne opóźnienia. Drugi już raz, start tej koncepcji został przełożony. Tym razem z powodu braku zgody od Commodities Futures Trading Commission. Wydaję się, że na obecnym poziomie zaawansowania, rychły początek tego pomysłu jest nieunikniony, chociaż pytanie kiedy dokładnie, ciągle pozostaje bez odpowiedzi.

Podsumowując, jest to szansa, aby zaistnieć w umysłach milionów osób – często zupełnie nieświadomych o występowaniu takich tworów, jak kilka tysięcy kryptowalut. Waluty wirtualne w wielu miejscach na świecie, są ciągle jakby w zawieszeniu, trudno przesądzać, w którą stronę pójdą regulacje i i inne kluczowe decyzje w wybranych państwach. Powszechność tego sektora, byłaby kolejnym krokiem w erze globalizacji.

Z drugiej strony, głównym źródłem fali popularności kryptowalut było to, że ten „pieniądz” nie będzie związany w żaden sposób, przynajmniej z niektórymi instytucjami finansowymi, które miały solidny udział m.in. w światowych kryzysach finansowych. Główny sens tego rynku, może zostać zachwiany, w momencie, kiedy i tu, niektóre np.banki zaczną odgrywać wiodącą rolę. Trudno przesądzać, jaki będzie ostateczny finał tej rozgrywki, ale pewnie jest, że nadchodzące miesiące zapowiadają się bardzo ciekawie – oby były to pozytywne wiadomości, przede wszystkim dla zwykłych użytkowników Internetu i nie tylko.

Warto również wspomnieć że, CEO platformy kryptowalutowej Bakkt – Kelly Leffler przypadło 72 miejsce w liście najbardziej wpływowych osób na świecie, amerykańskiego magazynu Worth. Satoshi Nakamoto zajął 44 miejsce w tym rankingu.

Tags:
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego