CoinGate uruchamia obsługę płatności Bitcoin Lightning Network dla 100 handlowców

Home » Bitcoin » CoinGate uruchamia obsługę płatności Bitcoin Lightning Network dla 100 handlowców

CoinGateCoinGate to założona w 2014 roku i zarejestrowana w Wilnie na Litwie bramka płatności kryptowalutami. Umożliwiaja różnym firmom akceptowanie płatności Bitcoin i za pomocą altcoinów. CoinGate właśnie uruchomiło pilotażowy program dla 100 przedsiębiorców. Jego celem jest testowanie transakcji opartych na technologi Bitcoin Lightning Network (LN).

Bramka płatności CoinGate

Według postu na blogu CoinGate, przedsiębiorcy biorący udział w testach LN to serwisy bukmacherskie, sklepy internetowe z towarami dotyczącymi kryptowalut, serwery i usługi hostingowe oraz portale rozrywkowe dla dorosłych. Lista sklepów które biorą udział w testach jest dostępna, pod tym linkiem.

Lightning Network to rozwiązanie na problemy z skalowalności dla Bitcoin (BTC) sieci, które działa przez utrzymywanie większości transakcji poza łańcuchem.

Sprawdź najbezpieczniejszy portfel

Rytis Bieliauskas, dyrektor techniczny dodał:

Coingate będzie pierwszymi, którzy testują sieć Lightning Network w prawdziwym życiu, a testy pozwolą zebrać cenne doświadczenia dotyczące działania tej technologii, oraz wniosków jak można ją ulepszyć itp.

Nawiązując do Lightning Network jako „jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla społeczności krypto”. Bieliauskas dodał, że firma pokryje również wszelkie koszty poniesione w przypadku ewentualnej utraty funduszy w przeprowadzanych transakcjach Lightning Network, ponieważ ta technologia znajduje się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Jeżeli przeprowadzone testy odniosą sukces, można przypuszczać, że technologia Lightning Network może zainteresować większą liczbę przedsiębiorców, co znacznie pomogłoby sieci w rozwoju.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego