CoinGate uruchamia obsługę płatności Bitcoin Lightning Network dla 100 handlowców

Home » Bitcoin » CoinGate uruchamia obsługę płatności Bitcoin Lightning Network dla 100 handlowców

CoinGate uruchamia obsługę płatności Bitcoin Lightning Network dla 100 handlowców

CoinGate to założona w 2014 roku i zarejestrowana w Wilnie na Litwie bramaka płatności kryptowalutami, umożliwiająca różnym firmom akceptowanie płatności Bitcoin i za pomocą altcoinów. CoinGate właśnie uruchamiło pilotażowy program dla 100 przedsiębiorców, którego celem jest testowanie transakcji opartych na technologi Bitcoin Lightning Network (LN).

Według postu na blogu CoinGate, przedsiębiorcy biorący udział w testach LN to serwisy buchmacherskie sklepy internetowe z towarami dotyczącymi kryptowalut, serwery i usługi hostingowe oraz portale rozrywkowe dla dorosłych. Lista sklepów które biorą udział w testach jest dostępna, pod tym linkiem.

Lightning Network to rozwiązanie na problemy z skalowalności dla Bitcoin (BTC) sieci, które działa przez utrzymywanie większości transakcji poza łańcuchem.

Rytis Bieliauskas, dyrektor techniczny CoinGate dodał:

“Coingate będzie pierwszymi, którzy testują sieć Lightning Network w prawdziwym życiu, a testy pozwolą zebrać cenne doświadczenia dotyczące działania tej technologii, oraz wniosków jak można ją ulepszyć itp. “

Nawiązując do Lightning Network jako “jednego z najbardziej oczekiwanych wydarzeń dla społeczności krypto", Bieliauskas dodał, że CoinGate pokryje również wszelkie koszty poniesione w przypadku ewentualnej utraty funduszy w przeprowadzanych transakcjach Lightning Network, ponieważ ta technologia znajduje się jeszcze na wczesnym etapie rozwoju.

Jeżeli przeprowadzone testy przeprowadzone przez Coingate odniosą sukces, można przypuszczać, technologia Lightning Network może zainteresować większą liczbę przedsiębiorców, co znacznie pomogłoby sieci w rozwoju.

Poniżej dołączamy film w którym zapłacono za kawę przy użyciu Lightning Network na lotnisku w Australii.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,952.26
Ethereum (ETH)
$146.80
XRP (XRP)
$0.321222
Bitcoin Cash (BCH)
$143.84
EOS (EOS)
$3.86
Stellar (XLM)
$0.089759
Litecoin (LTC)
$49.38
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024721
Cardano (ADA)
$0.045478
IOTA (MIOTA)
$0.304204
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.