Czy bitcoin może zastąpić złoto i dolara?

Home » Bitcoin » Czy bitcoin może zastąpić złoto i dolara?
Czy bitcoin może zastąpić złoto i dolara?
29 maja 2018 przez w kategorii Bitcoin

Niedawne emocje na rynku związane z bitcoinem nieco zaszkodziły jednemu z czynników, które przyciągnęły wielu ludzi do kryptowalut, a mianowicie ich zdecentralizowanej i egalitarnej konfiguracji. W przeciwieństwie do dolara, żadna osoba ani organizacja nie ma kontroli nad Bitcoinem.

Niedawne emocje na rynku związane z bitcoinem nieco zaszkodziły jednemu z czynników, które przyciągnęły wielu ludzi do kryptowalut, a mianowicie ich zdecentralizowanej i egalitarnej konfiguracji. W przeciwieństwie do dolara amerykańskiego i innych walut wspieranych przez rząd, żadna osoba ani organizacja nie ma kontroli nad BTC. Czy bitcoin może zastąpić złoto i dolara?

Plotki i spekulacje

Ostatnio spekuluje się, że Bitcoin może pewnego dnia zastąpić dolara amerykańskiego lub inne aktywa rezerwowe, takie jak złoto. W tym artykule zbadamy każdy z tych pomysłów po kolei i przedyskutujemy, jak prawdopodobne są one w najbliższej przyszłości.

Handluj z Dźwignią - Lewar x 100

Bitcoin może zastąpić dolara?

Wymagałoby to poważnej zmiany sposobu, w jaki ludzie używają waluty. W tej chwili Bitcoin jest zbyt niestabilny, by można go było wykorzystać jako codzienną walutę. Regularne wahania wartości Bitcoina będą niosły spustoszenie w gospodarce rynkowej, wymagając wielokrotnego przeszacowania towarów kilka razy dziennie w celu śledzenia zmienności wartości kryptowaluty . Jeśli Bitcoin ma zastąpić główną walutę w codziennym użytkowaniu, będzie musiał stać się znacznie bardziej stabilny niż obecnie.

Czy Bitcoin mógłby zastąpić złoto?

Ta opcja wydaje się to o wiele bardziej prawdopodobne. Złoto to inwestycja rezerwowa, którą wielu inwestorów traktuje podobnie jak Bitcoin. Jeśli BTC stanie się popularnym aktywem w czasach, gdy zapasy, waluty i inne inwestycje są w stanie zamętu, istnieje szansa, że ​​może on dołączyć lub zastąpić złoto w świadomości inwestorów. Jedną rzeczą, która może przeszkodzić Bitcoinowi, jest jego nie-fizyczny charakter. Wielu inwestorów lubi inwestować w złoto podczas burzliwych czasów, oraz kryzysów, ponieważ jest to obiekt fizyczny, który zawsze będzie miał jakąś istotną wartość.

Szybki wzrost Bitcoina w ciągu ostatnich kilku lat sprawia, że ​​trudno jest dokładnie przewidzieć, co nas czeka w przyszłości.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.