Czym jest dogecoin?

Home » Altcoiny » Czym jest dogecoin?

Od czasu premiery w świecie kryptowalut w 2013 roku, Dogecoin udało się na dobre zaaklimatyzować na rynku kryptowalut.

Twórcy Doge chcieli stworzyć pozytywną kryptowalute, która kojarzyłaby się pozytywnie, aby odciąć się od głośnej w tamtym czasie afery wokół Bitcoina związanej z SilkRoad (strona na której można było kupić narkotyki).

Kryptowaluta Dogecoin

Developerzy Doge nie wiązali żadnej poważnej przyszłości ze swoim projektem, od samego początku podkreślając że jest to tylko żart, nikt wtedy nie sądził że kryptowaluta przyniesie jakiekolwiek korzyści finansowe.

Dzięki początkowej sile rozpędu i dużej sympatii ze strony społeczności kryptowaluta osiągnęła duże zainteresowanie, a początkowa cena dogecoin wzrosła sześciokrotnie w ciągu zaledwie trzech dni od premiery.

Społeczność Doge zbierała pieniądze na różne cele charytatywne i inne inicjatywy fundując np. samochód dla kierowcy NASCAR, równocześnie promując Doge. W styczniu 2018 kapitalizacja Dogecoina wynosiła ponad 2 mld dolarów, a jego ATH wynosiło 0.018546 USD.

Bezpieczny portfel

Technologie i aktualizacje

Dogecoin jest zbudowany na bazie kodu Litecoin. Wykorzystuje algorytm Scrypt w celu sprawdzania poprawności protokołu pracy (proof of work). Sieć Dogecoina przetwarza blok co ok. 1 minutę, (Bitcoin robi to co 10 minut), dzięki czemu Doge pozwala na szybsze potwierdzenie transakcji.

Twórca Dogecoin, Jackson Palmer (który w międzyczasie opuścił społeczność) twierdzi, że moneta przestała się rozwijać. Mówi dalej, że „nowe funkcje nie są wprowadzane do Dogecoin, ponieważ nie ma już aktywnego rozwoju projektu i w końcu stanie się nieaktualny. „

Czy warto inwestować w Dogecoin?

Dogecoin

Dogecoin jest znany, głównie z tego, że można go uzyskać za pomocą różnych kraników. Doge można wysyłać i odbierać bez konieczności ponoszenia dużych opłat, w rezultacie jest on idealny do przesyłania środków między giełdami, lub jako para handlowa innych kryptowalut.

Kopanie dogecoin zależy od produkcji bloków Litecoin i nie wymaga specjalistycznego sprzętu. Nie ma limitu wydobytych monet, co czyni z niego walutę inflacyjną – podobną pod tym względem do walut FIAT.

Dogecoin jest produkowany w nieograniczonej ilości za każdym razem, gdy blok LTC zostanie rozwiązany. Kryptowaluta jest bardzo popularna wśród inwestorów na rynkach azjatyckich, szczególnie w krajach takich jak Korea, Japonia, a nawet Chiny.

Długi okres bezczynności po stronie zespołu developerów sprawił, że wielu hodlerów Doge zastanawiało się czy kryptowaluta będzie przydatna w przyszłości, oraz czy utrzyma swoją wartość. Zespół odpowiedzialny za projekt już jakiś czas temu zapowiedział, że nowa aktualizacja projektu pojawi się już wkrótce, jednak na tą informacje powinniśmy spojrzeć „z przymrużeniem oka”.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego