Dane klientów największych giełd dostępne w darknecie?

Home » Giełdy » Dane klientów największych giełd dostępne w darknecie?
Dane klientów największych giełd dostępne w darknecie?
22 stycznia 2019 przez w kategorii Giełdy

CCN podaje, że na portalu aukcyjnym Dread, znajdującym się w ukrytej sieci sprzedawca pod nazwą „ExploitDOT” próbuje sprzedać dane użytkowników z najpopularniejszych giełd danych kryptowalutowych (KYC). Wrażliwe dane klientów mają rzekomo pochodzić z giełd kryptowalut: Binance, Bittrex, Poloniex, czy Bitfinex.

Jak poinformował portal CCN prywatne dane weryfikacyjne klientów zostały wystawione na sprzedaż w darknecie

Według danych udostępnionych w CCN skradzione dane weryfikacyjne klientów (KYC – ang. know your customer) mają obejmować wszystkie poufne  informacje, które były potrzebne do zweryfikowania konta na zhackowanych giełdach. Według sprzedającego są to zdjęcia i skany dowodów osobistych, paszportów użytkowników z całego świata. Dane tego typu są szczególnie niebezpieczne, ponieważ w wielu krajach na ich podstawie można m.in. wziąć pożyczkę lub kredyt obciążający nieświadomą ofiarę.

Sprzedający sprzedaje dane z giełd kryptowalut już od lipca zeszłego roku, jednak dopiero teraz sprawa nabrała rozgłosu.

Cena za dane stu losowych klientów wynosi 10 dolarów, z rabatami aż do 1 dolara za 1000 dokumentów przy zamówieniu powyżej 25 tys. sztuk. Tak niewygórowana cena za wrażliwe dane może sugerować, że jest to oszustwo lub że dane są nieaktualne albo niekompletne.

Ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa, który skontaktował się z CCN i zdecydował się pozostać anonimowy, ujawnił, że podając się za kupującego, był w stanie otrzymać od hakera trzy przykładowe zdjęcia osób trzymających swój dowód osobisty, wraz z kartką z zapisana datą i słowem „Binance”.

Giełda Binance została poinformowana o całej sprawie, równocześnie nie komentując autentyczności udostępnionych przez sprzedającego zdjęć. Giełda wspomniała o powołaniu wewnętrznego zespołu, który ma na celu wyjaśnienie sytuacji, jednocześnie informując, że do tej pory nie zanotowała żadnego incydentu z wyciekiem danych klientów.

© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.