Elon Musk: Bitcoin jest genialny, lepszy od tradycyjnego pieniądza

Home » Bitcoin » Elon Musk: Bitcoin jest genialny, lepszy od tradycyjnego pieniądza
Elon Musk: Bitcoin jest genialny, lepszy od tradycyjnego pieniądza
22 lutego 2019 przez w kategorii Bitcoin
Zdjęcie: Elon Musk speaks at TED2017 - The Future You, April 24-28, 2017, Vancouver, BC, Canada. Photo: Marla Aufmuth / TED

Elon Musk podczas podcastu firmy inwestycyjnej ARK wypowiadał się na wiele tematów. Wkrótce doszło do rozmowy o kryptowalutach. Musk już wcześniej wypowiadał się na podobne tematy, więc posiadał już jakąś wiedzę odnośnie tego. Znany przedsiębiorca wcześniej głównie żartował z Bitcoina na swoim twiterze, lecz w takich rozmowach stara się podejść do tematu na poważnie.

Zobacz giełdę BEZ weryfikacji

Elon Musk

Założyciel Tesli i SpaceX stwierdził, że Bitcoin i jego struktura jest genialna i o wiele lepsza od klasycznego oraz przestarzałego papierowego pieniądza. Podkreślał, że owy pieniądz omija kontrolę walutową, dzięki czemu służy lepiej do przekazywania między sobą pieniędzy. Popularny filantrop, jednak nie ma planów odnośnie inwestycji w kryptowaluty. Twierdzi, że byłoby to zbyt ryzykowne, aby grać pieniędzmi swojej firmy.

Popieranie przez Elona nowych technologii jest bardzo normalne, w końcu sam jest inicjatorem i założycielem wielu firm, które właśnie dążą do ciągłego rozwoju jaki umożliwia nam odkrywanie i wynajdowanie kolejnych nowych technologii. Wiemy też dobrze, że nie prowadzi tych firm tylko dla pieniędzy. Od dziecka interesuje się tymi sprawami.

Zobacz giełdę z dźwignią

Już w wieku 10 lat kupił pierwszy komputer i nauczył się programowania, a wkrótce stworzoną przez siebie grę sprzedał w wieku 12 lat za 500 dolarów. Już tym bardziej nic dziwnego w tym, że są to nowe możliwości finansowe, bo w końcu sam założył 20 lat temu PayPala, który bardzo usprawnił i przyspieszył metody płatności.

elon musk tesla

Musk podczas podcastu bardzo rozwinął swoją wypowiedź i przedstawił swoje aktualne stanowisko w całej sprawie. Trzeba przyznać, że bardzo wychwalał Bitcoina podczas całego wywodu, lecz podał także jakąś wadę, którą jest spore zużycie energii elektrycznej w trakcie dokonywania różnego rodzaju transakcji przy użyciu kryptowalut. Słowa Elona Muska:

Jedną z wad kryptowalut jest fakt, że proces obliczeniowy jest dość energochłonny. Przez to muszą istnieć pewne ograniczenia dotyczące tworzenia kryptowalut. W tym momencie bardzo energochłonne jest tworzenie Bitcoina. Pieniądze papierowe powoli odchodzą, a kryptowaluty to o wiele lepszy sposób przekazywania wartości niż kartka papieru, to na pewno.

Elon uważa, że blockchainowa waluta ma ogromny potencjał względem dzisiejszego rynku, wielu innych znanych przedsiębiorców, biznesmenów czy maklerów twierdzi, że jest to ,,złoto” internetu, które jest w stanie jeszcze bardziej ułatwić nam życie. Być może niedługo pojawi się nowa waluta, która wstrząśnie całym światem, ale póki co pozostało nam czekać na rozwój sytuacji.

Tags:
Bitcoin i kryptowaluty dla każdego