Facebook pracuje nad własną kryptowalutą

Home » Altcoiny » Facebook pracuje nad własną kryptowalutą
Flyingatom - Kantor Bitcoin
Facebook pracuje nad własną kryptowalutą
25 grudnia 2018 przez w kategorii Altcoiny, Blockchain
Zdjęcie: pixabay.com

Facebook pracuje nad własną kryptowalutą

Facebook pracuje nad kryptowalutą, która umożliwiałaby transfery pieniężne przez aplikację WhatsApp

W zeszłym tygodniu agencja informacyjna Bloomberg, powołując się na anonimowe źródła, doniosła, że Facebook pracuje nad stworzeniem systemu przekazów pieniężnych dla komunikatora WhatsApp.

Kryptowaluta giganta mediów społecznościowych nie będzie jednak tradycyjną kryptowalutą jak np. bitcoin, tylko tzw. stablecoin (pol. stabilna moneta), gdyż ma być powiązana z konkretną jednostką wartości, taką jak Dolar. Rozwiązanie to ma na celu zmniejszenia ryzyka nagłych zmian jej wartości.

Problemem większości stablecoinów jest jednak ich klasyfikacja. Zazwyczaj są postrzegane jako instrumenty finansowe, co utrudnia ich obrotem. Do tej pory w ich rozwój zaangażowane były relatywnie małe podmioty, a projekty kończyły się fiaskiem.

Stablecoin Facebooka może być kluczowym punktem zwrotnym dla branży blockchain.

Mimo wielu skandali związanych z bezpieczeństwem i prywatnością, liczba użytkowników Facebooka stale rośnie. Prawie 2,3 miliarda ludzi jest aktywnych co miesiąc na portalu społecznościowym, więc jeśli ktoś może zwrócić uwagę ogromną liczbę ludzi do blockchain, to jest to prawdopodobnie Facebook.

Cztery lata temu firma zatrudniła byłego prezesa PayPal Davida Marcusa, a w maju tego roku został on mianowany szefem inicjatyw blockchain Facebooka. Według LinkedIn, oddział blockchain firmy składa się z około 40 osób, które rzekomo pracują nad rozwojem technologii blockchain, która ma być używana do przelewów pieniężnych WhatsApp.

„Podobnie jak wiele innych firm, Facebook bada sposoby wykorzystać moc blockchain technologii” – podał rzecznik firmy

Istnieje jednak spora szansa, że gigantowi technologicznemu uda się wprowadzić własnego stablecoina, a jeśli się tak stanie to początkowo płatności zostaną uruchomione tylko w Indiach, gdzie jest ponad 200 milionów użytkowników WhatsApp. Nie jest to przypadkowy wybór. Według statystyk Banku Światowego transfery pieniężne do Indii są najwyższe ze wszystkich krajów na świecie. W 2017 r. wyniosły 69 mld dolarów.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tags:
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,550.82
Ethereum (ETH)
$117.79
XRP (XRP)
$0.318753
Bitcoin Cash (BCH)
$122.63
EOS (EOS)
$2.34
Stellar (XLM)
$0.103677
Litecoin (LTC)
$30.80
Bitcoin SV (BSV)
$74.51
TRON (TRX)
$0.023716
Cardano (ADA)
$0.043169
IOTA (MIOTA)
$0.296388
Binance Coin (BNB)
$6.44
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.