GamerHash – Kopanie Bitcoina na komputerze – Opinie i recenzja

Home » Bitcoin » GamerHash – Kopanie Bitcoina na komputerze – Opinie i recenzja
6 listopada 2019 by
GamerHash – Kopanie Bitcoina na komputerze – Opinie i recenzja

GamerHash to projekt, który stawia sobie za cel maksymalne uproszczenie zarabiania na udostępnianiu mocy obliczeniowej komputera. Samodzielna konfiguracja sprzętu oraz odpowiedniej aplikacji zawsze sprawiała użytkownikom spore problemy.

W GamerHash o wszystko zadba zautomatyzowany algorytm, który w najwydajniejszy sposób wykorzysta moc obliczeniową Twojego komputera do wydobywania Bitcoinów.

Bot do Kryptowalut

GamerHash – Opinie i recenzja

GamerHash to pośrednicząca platforma zajmująca się wydobyciem Bitcoina. Na wstępie powiedzmy zatem kilka słów o technicznych kwestiach wydobycia tej kryptowaluty.

Kopanie Bitcoina

W sieci Bitcoin zastosowano algorytm konsensusu Proof of Work. Użytkownicy udostępniają moc obliczeniową swoich komputerów, a ta napędza sieć oraz jest wykorzystywana do skomplikowanych obliczeń.

Jako forma wynagrodzenia, użytkownik ma szansę wydobyć blok transakcyjny i otrzymać na swoje konto Bitcoiny. Górnicy związani Bitcoinem od początków jego istnienia mogli zarobić setki milionów w perspektywie kilku lat.

Teraz, wydobywanie Bitcoina jest dużo trudniejsze i wymaga bardzo dużej mocy obliczeniowej. Pojedynczy użytkownicy nawet z dobrymi komputerami gamingowymi nie mają dużych szans na zanotowanie zysków. Samo skonfigurowanie wydobycia wymaga sporej wiedzy.

kopanie bitcoina na komputerze

GamerHash to platforma, która umożliwia wszystkim użytkownikom zarabianie na kopaniu Bitcoina. Nie musisz dysponować mocnym sprzętem, aby dołączyć do tego projektu i rozpocząć wydobycie. Wystarczy rejestracja. Nie ma konieczności weryfikacji konta.

Bezpieczny portfel

GamerHash pozwala na kopanie Bitcoina na komputerze

Pltforma pozwala wykorzystać moc obliczeniową karty graficznej komputera do wydobywania Bitcoinów. Użytkownicy udostępniają moc obliczeniową i otrzymują za to wynagrodzenie.

Gamer Hash to zaawansowany algorytm, który w najwydajniejszy sposób wykorzystuje moc obliczeniową dostarczaną przez wszystkich użytkowników w celu pozyskania Bitcoinów.

Dokładne zarobki zależą oczywiście od Twojego sprzętu oraz mocy obliczeniowej, którą on dysponuje. Algorytm oblicza proporcjonalny udział w zyskach i sprawiedliwie nagradza wszystkich użytkowników.

Platforma obiecuje zyski rzędu 7 – 160 USD w ciągu miesiąca przy kursie BTC na poziomie 10,000 USD. Do naszej dyspozycji oddano kalkulator, który wylicza rentowność naszej karty graficznej. W praktyce, opłacalność tej inwestycji to kwestia dużo bardziej złożona ponieważ na skuteczne zarabianie kryptowalut składa się wiele czynników.

Opłacalność kopania Bitcoina w GamerHash

Algorytm konsensusu Proof of Work posiada istotne wady. Główną z nich jest ogromne zużycie energii elektrycznej przy generowaniu dużej mocy obliczeniowej przez nasz sprzęt.

Karta graficzna wykorzystywana do kopania kryptowalut w ramach programu GamerHash czepie duże ilości prądu. Twórcy obiecują, że zużycie jest jednak mniejsze niż w przypadku najlepszych gier komputerowych, które mogłaby obsłużyć nasza karta.

W praktyce, musimy się liczyć z wydatkiem rzędu kilkudziesięciu, a nawet kilkuset złotych miesięcznie przy założeniu ciągłej pracy.

Giełda z dźwignią

Zużycie karty graficznej

Musimy także pamiętać, że w momencie, gdy karta graficzna jest wykorzystywana do kopania Bitcoinów, jej moc obliczeniowa zostaje bardzo mocno ograniczona. W związku z tym, musimy się liczyć z gorszą wydajnością naszego komputera przy równoległej pracy.

Uwzględniając zużycie energii, opłacalność inwestycji zależy od:

  • efektywności algorytmu
  • aktualnej stawki za prąd
  • kursu Bitcoina

Biorąc pod uwagę, że prąd w Polsce jest dosyć drogi, wielu użytkowników w naszym kraju musi liczyć się ze sporym ryzykiem zanotowania strat.

Jak zarabiać z GamerHash?

Wystarczy zarejestrować konto w serwisie, aby otrzymać dostęp do panelu kontrolnego. Możemy decydować o tym, kiedy nasza karta graficzna będzie wykorzystywana do wydobycia. Panel informuje nas o aktualnych zarobkach oraz efektywności pracy.

Otrzymane Bitcoiny możesz wykorzystać na zakup doładowań do telefonu, kart podarunkowych Allegro, voucherów Pyszne.pl, doładowań Netfix. Zyski możesz przeznaczyć również na zakupy gier w Steam i Origin.

gamerhash opinie

Serwis gwarantuje pełne bezpieczeństwo i nie korzysta z naszego sprzętu bez uprzedniego włączenia odpowiedniej opcji.

Giełda BEZ Weryfikacji

GamerHash – Opinie użytkowników

Zdania na temat platformy GamerHash są podzielone. Program jest bardzo pozytywnie oceniany w krajach, w których stawka za prąd jest niska. W takiej sytuacji, udostępnianie mocy obliczeniowej ma sens i pozwala wygenerować duże zyski.

W przypadku naszego kraju, wszystko zależy od okresu. Gdy kursy BTC utrzymują się powyżej 10,000 USD, możliwe jest generowanie regularnych zysków, ale nie są to duże profity.

Kalkulator i opłacalność

W opinii użytkowników, przy dobrym sprzęcie i wysokich notowaniach można zarobić kilkadziesiąt złotych na czystko, po odjęciu kosztów zużycia prądu. Kalkulator zysków jest dostępny na stronie.

gamerhash czy warto

Ten minimalny zarobek jest niepewny ponieważ sytuacja na rynku kryptowalut jest zmienna i nikt nie zagwarantuje nam regularnych zysków z cloud miningu.

W przypadku osób dysponujących zaawansowanymi koparkami, udział w projekcie jest mniej opłacalny, ze względu na wysokie prowizje odliczane przez serwis.

Czy to bezpieczne? Czy zawiera wirusy?

Platforma może się pochwalić pozytywnymi opiniami na temat bezpiecznego i uczciwego działania. Na pewno nie jest to oszustwo ani wirus. Oprogramowania nie zawiera żadnych złośliwych elementów. Działa tylko kiedy je uruchomisz. Możesz odinstalować aplikację w dowolnym momencie. Jeśli interesują Cię kwestie bezpieczeństwa przeczytaj również: czy bitcoin to bezpieczna kryptowaluta?

Czy warto wydobywać Bitcoiny na tej platformie?

Jak już wspomnieliśmy, na opłacalność tej inwestycji składa się wiele czynników. Musimy uwzględnić aktualne notowania kryptowalut, koszty energii elektrycznej w naszym kraju, a także efektywność naszego sprzętu.

Przy sprzyjających okolicznościach, GamerHash może generować regularne zyski, ale w Polsce, z tytułu drogich cen prądu, wyniki są umiarkowane. W niektórych krajach udostępnianie mocy obliczeniowej to popularny sposób zarabiania. Zysk na pewno będzie mniejszy w porównaniu do tradycyjnego inwestowania w kryptowaluty.

Ponadto, musimy pamiętać, że w trakcie udostępniania mocy obliczeniowej spada efektywność naszego komputera. W związku z tym, nie możemy go równolegle używać do gier wymagających intensywnej pracy karty graficznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego