Genesis Mining – Kopanie kryptowlaut w chmurze. Jakie opinie zbiera serwis?

Home » Kryptowaluty » Genesis Mining – Kopanie kryptowlaut w chmurze. Jakie opinie zbiera serwis?
7 listopada 2019 by
Genesis Mining – Kopanie kryptowlaut w chmurze. Jakie opinie zbiera serwis?

Platforma Genesis Mining to jeden z najpopularniejszych przedstawicieli oferujących cloud mining czyli kopanie kryptowalut w chmurze. Nie musisz dysponować super mocnym komputerem i dużą mocą obliczeniową, aby wydobywać coiny. Możesz po prostu zapłacić za moc obliczeniową. Tak właśnie działa usługa Genesis Mining ciesząca się dużym zainteresowaniem tysięcy użytkowników. Czy to się opłaca?

Bot do Kryptowalut

Genesis Mining umożliwia kopanie kryptowalut w chmurze

Bitcoin zapoczątkował funkcjonowanie algorytmu Proof of Work na szerszą skalę. Proof of Work wymaga koparek, czyli mocnych komputerów. Kopanie kryptowalut w tym systemie polega na udostępnianiu swojej mocy obliczeniowej potrzebnej do funkcjonowania sieci transakcyjnej.

W trakcie kopania możemy stworzyć nowy blok transakcyjny, za co otrzymamy wynagrodzenie w formie Bitcoinów. Stopień trudności w wydobycia stale wzrasta. Wydobywanie w pojedynkę jest mało opłacalne, ponieważ musimy dysponować potężnym sprzętem, a także liczyć się z bardzo dużym zużyciem energii elektrycznej. Przeczytaj też na czym polega kopanie kryptowalut.

Co to jest cloud mining?

Tu pojawia się cloud mining, alternatywa, która nie wymaga dużej mocy obliczeniowej ze strony użytkownika. Na świecie funkcjonują duże farmy kryptowalut. To ogromne pomieszczenia wyposażone w czasem nawet kilkaset komputerów dysponujących potężną mocą obliczeniową.

Właściciele takich farm często udostępniają usługę kopania w chmurze. Użytkownik może wykupić abonament i skorzystać z udostępnionej mocy w celu wydobywania kryptowalut. Genesis Mining jest jednym z najpopularniejszych operatorów zajmujących się taką działalnością.

Główne założenia Genesis Mining

Projekt funkcjonuje od 2013 roku i dysponujemy kilkoma farmami kryptowalut w Europie Wschodniej. Ze względów bezpieczeństwa, lokalizacje tych miejsc nie są podane do wiadomości publicznej. Firma nazywa się wiodącym dostawcą mocy obliczeniową. Rzeczywiście, wciąż jest to największy oraz najlepiej znany projekt zajmujący się cloud miningiem.

Każdy może zarejstrować konto, wybrać odpowiedni abonament i rozpocząć kopanie kryptowalut bez specjalistycznego sprzętu. Z całą pewnością jest to sposób ograniczający górnikom trudności.

Giełda z dźwignią

Abonamenty nie należą do najtańszych, ale biorąc pod uwagę ile musielibyśmy zapłacić za zakup profesjonalnego sprzętu i zużycie energii, proponowane pakiety wydają się atrakcyjne.

Opłacalność wydobywania w chmurze

Na rentowność takiej inwestycji wpływa bardzo duża liczba czynników. Genesis Mining daje nam odpowiednie narzędzia, ale za wybór kryptowaluty i algorytmu kopania wciąż odpowiadamy sami. Istotnym czynnikiem są oczywiście notowania poszczególnych kryptowalut.

Oczywiście jeśli ktoś rozlicza zyski w dolarach przy wzroście kursu ma dużą szansę na zarobek. Natomiast w przeliczeniu na kryptowaluty, cloud mining prawie na pewno przyniesie stratę.

Jakie kryptowaluty można kopać w ten sposób?

Cloud mining to usługa stworzona z myślą o wydobywaniu wszystkich kryptowalut, w przypadku których można zastosować koparki, czyli wydajne komputery. Poza Bitcoinem, platforma Genesis Mining umożliwia również wydobywanie takich kryptowalut, jak: Dash, Ethereum, Litecoin, Monero oraz Zcash.

Platforma obsługuje kilka algorytmów wydobywania, na które może się zdecydować użytkownik. W ten sposób możemy dostosować sposób kopania do najkorzystniejszego obecnie hashrate.

Ile kosztują pakiety w Genesis Mining?

Koszt abonamentu zależy od kryptowaluty, którą chcemy pozyskiwać. Każda z nich posiada własny stopień trudności, wymaga zastosowania innych algorytmów oraz optymalnych ustawień sprzętowych.

Wydobywanie Bitcoina

W przypadku Bitcoina, najtańszy pakiet na 18 miesięcy, udostępniający moc 2 TH/s wynosi 182 USD. Najdroższy abonament obejmuje aż 60 TH/s mocy obliczeniowej, ale jego koszt sięga powyżej 5460 USD.

cloud mining ile kosztuje

Pakiety na kopanie kryptowalut w chmurze oferowane przez Genesis Mining

Wydobywanie innych kryptowalut

W przypadku innych kryptowalut możemy zwykle liczyć na nieco tańsze pakiety. Ponadto, w niektórych pakietach obowiązuje codzienna opłata konserwacyjna. Jest to jednak niewielki koszt rzędu kilku procent kosztu abonamentu w skali całego okresu trwania umowy.

Biorąc pod uwagę przełożenie kosztów na dostępną moc obliczeniową i czas trwania abonamentu, wydaje się, że łączne koszty poniesione przez użytkownika są niższe niż w przypadku samodzielnych inwestycji w sprzęt oraz zużycie energii elektrycznej.

Farmy Genesis Mining są zlokalizowane w krajach, gdzie koszt energii elektrycznej jest znacznie niższy niż wPolsce.

Jak zacząć kopanie kryptowalut w chmurze?

Formalności zostały maksymalnie uproszczone. Wystarczy założenie konta w serwisie. Nie ma potrzeby podłączania, czy konfigurowania koparek.

Giełda BEZ Weryfikacji

Rejestracja i opłacenie pakietu

Pierwszym krokiem jest rejestracja w serwisie Genesis Mining. W ten sposób uzyskujemy dostęp do nowoczesnego i przystępnego panelu kontrolnego, w którym będziemy mogli nadzorować wydobycie i efektywność.

Następnie musimy oczywiście opłacić usługę. W tym celu wybieramy interesującą nas kryptowalutę, algorytm oraz moc obliczeniową. Istnieje możliwość samodzielnego ułożenia planu dostosowanego do swoich potrzeb. Umowa z Genesis Mining jest zwykle zawierana na okres 18 miesięcy.

Projekt oferuje portfele do gromadzenia coinów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby skonfigurować nasze konto poprzez skierowanie wydobywanych kryptowalut na własny portfel na przykład najbezpieczniejszy Trezor T.

Opinie na temat Genesis Mining

Genesis Mining cieszy się bardzo zmiennymi opiniami. W początkowej fazie działalności, projekt był bardzo chwalony za innowacyjne podejście do kwestii wydobywania kryptowalut. Był to jeden z pierwszych operatorów umożliwiających cloud mining.

genesis mining opinie

Opinie na temat Genesis Mining – źródło portal TrustPilot

Opinie uzależnione są od aktualnych kursów

Projekt formalnie rozpoczął działalność w roku 2013, ale z jego usług można było skorzystać dopiero dwa lata później. Bardzo pozytywne opinie Genesis Mining zbierał w roku 2016 i 2017, gdy obserwowaliśmy imponujące wzrosty kursów walut wirtualnych.

Wówczas, wiele osób twierdziło, że cloud mining jest opłacalną inwestycją. Obecnie, zdanie na temat cloud miningu oraz Genesis Mining jest podzielone. W pozytywnych opiniach przeczytamy, że odpowiednie ustawienie algorytmu oraz wybór dobrych kryptowalut pozwala wyjść na spory plus w okresie 18-miesięcznym.

Bezpieczny portfel

Nie brakuje jednak negatywnych głosów użytkowników, którzy w rozliczeniu per saldo zanotowali straty. Pojawiały się także zastrzeżenia względem bezpieczeństwa portfeli dedykowanych przez projekt.

Wydaje się, że aktualnie obserwujemy znaczny spadek zainteresowania cloud miningiem. Niemniej jednak, przy dużych wzrostach kursów, ta metoda wciąż pozwala na zanotowanie przyzwoitych wyników.

Czy warto korzystać z Genesis Mining?

Naszym zdaniem, usługa jest dedykowana do osób, które są w stanie zainwestować nieco większą kwotę w abonament. Najtańsze pakiety nie oferują dostatecznej mocy obliczeniowej potrzebnej do efektywnego kopania kryptowalut w algorytmie Proof of Work.

Obecnie, sytuacja na rynku kryptowalut wciąż jest mocno niestabilna. Są okresy, w których notujemy bardzo duże wzrosty, aby po kilku tygodniach obserwować duże spadki.

W dużym uproszczeniu możemy stwierdzić, że efektywność cloud miningu będzie zależeć od sytuacji na rynku. Jeśli w przeciągu trwania abonamentu wydobywana kryptowaluta zanotuje duży wzrost, możemy nastawiać się na spory profit.

Jeśli jednak notowania nie ulegną zmianom lub spadną, może się okazać, że wykupiona moc obliczeniowa nie zwróci nam kosztów abonamentu.

One Reply to “Genesis Mining – Kopanie kryptowlaut w chmurze. Jakie opinie zbiera serwis?”

  • Piotor says:

    Niestety na tej platformie nie opłaca się kopać. Nie miałem żadnego zysku tylko same straty. Gdy składam reklamację nie przyjmują jej. Uważam że nie warto tu inwestować. Jeżeli chcesz ryzykować to spróbuj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego