Giełda Bitclude licencjonowana przez KNF

Home » Giełdy » Giełda Bitclude licencjonowana przez KNF
Giełda Bitclude licencjonowana przez KNF
23 stycznia 2019 przez w kategorii Giełdy, Polska

21 stycznia KNF opublikował zaktualizowany rejestr “małych firm płatniczych”, w którym znajdziemy operatora giełdy kryptowalutowej Bitclude.

Bitclude- pierwsza w Polsce giełda kryptowalut licencjonowana przez KNF

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowała 21 stycznia zaktualizowany rejestr “małych instytucji płatniczych", które posiadają oficjalne autoryzacje do przyjmowania i przetwarzania płatności klientów. W najnowszym spisie możemy znaleźć Tapik sp. z o. o. – która jest operatorem giełdy kryptowalutowej Bitclude.

„Rozmowa z komisją trwała trochę dłużej niż nam się wydawało jednak nadzorca wykazał się pełnym profesjonalizmem i przedstawił wszystkie wątpliwości zawczasu. Platforma w obecnej formie jest dopasowana do aktualnych regulacji i to jedyny powód dla tego spółka uzyskała wpis do rejestru. Licencja nie tylko doda spółce klarowności co do aktualnego stanu prawnego, ale i zapewni przejrzystość co do depozytów walut tradycyjnych które będą podlegały kontroli nadzoru finansowego” – skomentował Jakub Wierzcholski, prezes giełdy Bitclude.

Start Bitclude 6 lutego!

Jak poinformował Jakub Wierzcholski, obecnie prowadzone są pracę techniczne, a start platformy jest przewidziany na 6 lutego.
Przez pierwszy miesiąc działania platformy prowizja w systemie będzie zerowa, a później będzie konkurencyjna względem aktualnie istniejących platform. Weryfikacje użytkowników chcących posługiwać się walutami tradycyjnymi będzie natychmiastowa i będzie polegała na okazaniu dowodu osobistego online.

Wprowadzenie spółki Tapik do rejestru jest pierwszym takim przypadkiem w Polsce, kiedy handel kryptowalutami będzie w pełni legalny i uregulowany. Do tej pory istniały inne giełdy pieniądza kryptowalotowe, ale transakcje na nich nigdy nie były w 100% bezpieczne. Zmiany, które niesie za sobą opublikowany rejestr KNF, mogą okazać się pierwszym krokiem do pełnych regulacji prawnych kwestii polskiego rynku kryptowalut.

Ledger Nano S - The secure hardware wallet
Tags:,
Polub nas na Facebooku
Nazwa Cena
Bitcoin (BTC)
$3,942.30
Ethereum (ETH)
$145.53
XRP (XRP)
$0.320965
Bitcoin Cash (BCH)
$142.27
EOS (EOS)
$3.83
Stellar (XLM)
$0.089403
Litecoin (LTC)
$49.14
Bitcoin SV (BSV)
$73.87
TRON (TRX)
$0.024686
Cardano (ADA)
$0.045121
IOTA (MIOTA)
$0.301992
Binance Coin (BNB)
$6.40
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.