Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!

Home » Giełdy » Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!
Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!
3 stycznia 2019 przez w kategorii Giełdy

Giełda kryptowalut HitBTC zamroziła dostęp do kont swoim użytkownikom, tym samym uniemożliwiając im wypłatę należących do nich środków.

Popularna giełda kryptowalut HitBTC, została oskarżona o zamrażanie wypłat niektórym swoim klientom. Masowe wypłaty rzekomo miały miejsce na kilka dni przed długo oczekiwanym wydarzeniem Proof of Keys, podczas którego inwestorzy kryptowalut są proszeni o wypłacenie wszystkich swoich środków z scentralizowanych giełd.

Inicjatywa edukacyjna „Proof of Keys” została rozpoczęta przez przedsiębiorcę i promotora walut cyfrowych Trace’a Mayera, który od grudnia zeszłego roku zachęca użytkowników scentralizowanych giełd kryptowalut do wypłaty wszystkich trzymanych na platformach środków na tradycyjne portfele, ze względów bezpieczeństwa. Dlaczego „Proof of Keys”? Wyłącznie posiadając klucze prywatne do zakupionych kryptowalut jesteśmy ich realnymi posiadaczami, zaś na scentralizowanych giełdach kryptowalut otrzymujemy je wyłącznie po zleceniu wypłaty.

Ruch HitBTC został powszechnie uznawany za nieetyczny i podejrzany, dodając paliwa do innych oskarżeń, z którymi spotkała się firma w ciągu 2018 roku. John McAfee, twórca oprogramowania antywirusowego McAfee skrytykował firmę za jej “podejrzane działania” i wezwał do bojkotu.

„Ostrzegałem każdego przed HitBTC! Nie rejestrujcie się tam, nie używajcie tej giełdy, wypłacajcie fundusze!”

Zamrażanie kont i blokowanie wypłat

Według wielu postów z  forum internetowego – Reddit, zawieszenie kont HitBTC rozpoczęło się 31 grudnia 2018 r., Kiedy zablokowane zostało konto użytkownika o PEDXS. Użytkownik twierdził, że giełda HitBTC wielokrotnie odmówiła wypłacenia kryptowalut, pomimo ukończenia wszystkich wymaganych testów KYC.

Inny użytkownik wziął Reddita, narzekał na “odrzucenia wypłaty”, z którymi spotkał się na giełdzie, mówiąc, że nigdy wcześniej nie spotkał się z takimi problemami. Użytkownik wyjaśnił, że obsługa klienta była początkowo szybka w odpowiedziach, ale zmieniło się to, gdy zapytał o odblokowanie wypłat.

Od tego czasu w mediach społecznościowych pojawiały się liczne opinie, w których użytkownicy wyrażali swoje obawy dotyczące praktyki zamrażania wypłat na giełdzie. Użytkownicy stali się również podejrzliwi co do terminu zdarzenia, twierdząc, że te blokady mogą być częścią planu HitBTC, aby zapobiec wypłatom podczas zdarzenia Proof of Keys.

Giełda do tej pory nie odniosła się oficjalnie do żadnych z powyższych oskarżeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Name Price
Bitcoin (BTC)
$4,030.20
Litecoin (LTC)
$59.92
Stellar (XLM)
$0.110428
IOTA (MIOTA)
$0.295697
XRP (XRP)
$0.317016
EOS (EOS)
$3.69
TRON (TRX)
$0.022754
Cardano (ADA)
$0.053203
Monero (XMR)
$54.46
Dash (DASH)
$92.17
NEO (NEO)
$9.29
Maker (MKR)
$695.88
© 2018 - InfoCrypto.pl. All Rights Reserved.