Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!

Home » Altcoiny » Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!
3 stycznia 2019 by
Giełda HitBTC zamroziła wypłaty swoim użytkownikom!

Giełda kryptowalut HitBTC zamroziła dostęp do kont swoim użytkownikom, tym samym uniemożliwiając im wypłatę należących do nich środków.

Popularna giełda kryptowalut HitBTC, została oskarżona o zamrażanie wypłat niektórym swoim klientom. Masowe wypłaty rzekomo miały miejsce na kilka dni przed długo oczekiwanym wydarzeniem Proof of Keys, podczas którego inwestorzy kryptowalut są proszeni o wypłacenie wszystkich swoich środków z scentralizowanych giełd.

Zobacz giełdę z dźwignią

Giełda HitBTC i Proof of Keys

Inicjatywa edukacyjna „Proof of Keys” została rozpoczęta przez przedsiębiorcę i promotora walut cyfrowych Trace’a Mayera, który od grudnia zeszłego roku zachęca użytkowników scentralizowanych giełd kryptowalut do wypłaty wszystkich trzymanych na platformach środków na tradycyjne portfele, ze względów bezpieczeństwa. Dlaczego „Proof of Keys”? Wyłącznie posiadając klucze prywatne do zakupionych kryptowalut jesteśmy ich realnymi posiadaczami, zaś na scentralizowanych giełdach kryptowalut otrzymujemy je wyłącznie po zleceniu wypłaty.

Ruch HitBTC został powszechnie uznawany za nieetyczny i podejrzany, dodając paliwa do innych oskarżeń, z którymi spotkała się firma w ciągu 2018 roku. John McAfee, twórca oprogramowania antywirusowego McAfee skrytykował firmę za jej „podejrzane działania” i wezwał do bojkotu.

Ostrzegałem każdego przed HitBTC! Nie rejestrujcie się tam, nie używajcie tej giełdy, wypłacajcie fundusze!

Zamrażanie kont i blokowanie wypłat

Według wielu postów z  forum internetowego – Reddit, zawieszenie kont HitBTC rozpoczęło się 31 grudnia 2018 r., Kiedy zablokowane zostało konto użytkownika o PEDXS. Użytkownik twierdził, że giełda HitBTC wielokrotnie odmówiła wypłacenia kryptowalut, pomimo ukończenia wszystkich wymaganych testów KYC.

Inny użytkownik wziął Reddita, narzekał na „odrzucenia wypłaty”, z którymi spotkał się na giełdzie, mówiąc, że nigdy wcześniej nie spotkał się z takimi problemami. Użytkownik wyjaśnił, że obsługa klienta była początkowo szybka w odpowiedziach, ale zmieniło się to, gdy zapytał o odblokowanie wypłat.

Od tego czasu w mediach społecznościowych pojawiały się liczne opinie, w których użytkownicy wyrażali swoje obawy dotyczące praktyki zamrażania wypłat na giełdzie. Użytkownicy stali się również podejrzliwi co do terminu zdarzenia, twierdząc, że te blokady mogą być częścią planu HitBTC, aby zapobiec wypłatom podczas zdarzenia Proof of Keys.

Giełda do tej pory nie odniosła się oficjalnie do żadnych z powyższych oskarżeń.

Giełda HitBTC zawiesza usługi w Japonii

Ósma co do wielkości giełda krypto na świecie według Coinmarketcap, ogłosiła zawieszenie usług dla mieszkańców Japonii, aby uniknąć problemów z krajowym regulatorem finansowym. Giełda HitBTC nie jest upoważniona do prowadzenia działalności w Japonii.

Jeśli jesteś zainteresowany czerpaniem zysków z opłat transakcyjnych użytkowników giełd zobacz poradnik na temat platformy BiBox.

Użytkownicy z japońskimi adresami IP zostaną poproszeni o podanie informacji na temat miejsca pobytu w ramach procedury wymiany know-your-customer (KYC), aby udowodnić, że nie są mieszkańcami Japonii.

Aby uniknąć jakichkolwiek wątpliwości i zgodnie z japońską ustawą o usługach płatniczych, Hitbtc zawiesił tymczasowo świadczenie  usług wymiany kryptowalut dla wszystkich mieszkańców Japonii.

Na swojej stronie internetowej giełda w Hongkongu dodała nową sekcję w jej warunkach świadczenia usług. „Nie będziesz korzystać z naszych usług i natychmiast przestaniesz z nich korzystać, jeśli jesteś mieszkańcem lub rezydentem w dowolnym czasie w państwie lub regionie, w którym Hitbtc nie jest upoważniony do działania”.

Zobacz giełdę BEZ weryfikacji

W niedzielę giełda opublikowała ogłoszenie na swojej stronie internetowej  potwierdzające zawieszenie, powtarzając, że „będzie dotyczyć tylko osób mieszkających w tym kraju”.

Hit Solution Ltd zapewnia dostęp do platformy wymiany aktywów kryptograficznych pod zarejestrowanym znakiem towarowym Hitbtc. Od 2013 r. Platforma dostarcza obsługuje wymiane bitcoin, ethereum, litecoin, dogecoin, monero, USDT i ponad 300 kryptowalut.

Giełda HitBTC unika problemów z regulatorem

Japońska ustawa o usługach płatniczych, o której mówi Giełda HitBTC, weszła w życie w kwietniu zeszłego roku, legalizując kryptowaluty jako środek płatniczy.

Jednakże zobowiązuje również wszelkie giełdy kryptowalutowe działające do zarejestrowania się w organie finansowym kraju, Financial Services Agency (FSA). Do tej pory 16 giełd otrzymało licencję na prowadzenie działalności i ta sama liczba może działać w czasie, gdy ich wnioski są w toku weryfikacji.

Agencja ostrzegła także niektóre giełdy, które działają w Japonii bez licencji. Wśród nich był Binance, giełda, której 24-godzinny wolumen obrotu często plasuje się na liście największych na świecie. 23 maja agencja wysłała list do Binance i jej przedstawiciela, dyrektora generalnego Changpenga Zhao, ostrzegając ich, że działają w Japonii bez wymaganej licencji.

W niedzielnym komunikacie HitBTC ujawnił, że współpracuje z japońską kancelarią prawniczą, aby uzyskać wymagane licencje i wznowienić obsługę japońskich klientów.

.

Bitcoin i kryptowaluty dla każdego